«Ուրարտու»-«Նոա». դիմակայության պատմություն
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի 14-րդ տուրի շրջանակներում վաղը «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ կհյուրընկալի «Նոային»:
Անցկացրած վերջին 5 հանդիպումներում թիմերը 2-ական անգամ են առավելության հասել միմյանց նկատմամբ, մեկ անգամ էլ գրանցվել է ոչ ոքի արդյունք՝ 1:1 հաշվով:
Առաջնության վերջին 2 հանդիպումներում թիմերը մրցակիցների նկատմամբ հաղթանակներ են տոնել. «Ուրարտուն» 4:2 հաշվով հյուրընկալվելիս հաղթել է «Գանձասարին», «Նոան» էլ սեփական հարկի տակ 3:1 հաշվով պարտության է մատնել «Լոռիին»:
Հիշեցնենք, հյուրընկալվելիս «Նոան» վերջին անգամ հաղթանակ է տոնել առաջնության 8-րդ տուրում՝ «Փյունիկի» նկատմամբ:
«Նոան» այս պահին մրցաշարային աղյուսակում 6-րդն է՝ 20 միավորով, «Ուրարտուն» հավաքած 15 միավորով 8-րդ տեղում է:

"Урарту"-"Ноа". История противостояния
В последних пяти очных встречах команды дважды одерживали победы друг над другом и одна встреча закончилась вничью со счетом 1:1. В последних играх Чемпионата команды одерживали победы: "Урарту" в гостевом матче одолел "Гандзасар" со счетом 4:2, а "Ноа", в свою очередь, на своем поле оказался сильнее ФК "Лори", победив со счетом 3:1.
Напомним, что последний раз, в гостевых матчах Ноах одерживал победу в 8 туре в игре против ФК "Пюник".
На данный момент в турнирной таблице Чемпионата ФК "Ноа" с 20 очками занимает 6 строчку, а "Урарту" расположился на 8 месте, имея в арсенале 15 очков.