Հարգելի ֆուտբոլասերներ,
ցանկանում ենք տեղեկացնել, որ ս․թ-ի դեկտեմբերի 23-ին կայանալիք ՀՖՖ նախագահական ընտրություններում «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը սատարելու է իր իսկ առաջադրած թեկնածու Արմեն Մելիքբեկյանին։
Հաշվի առնելով վերջին շրջանում առկա ակտիվությունները Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նոր նախագահի ընտրության շուրջ, «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը կոչ է անում քվեարկությանը մասնակից բոլոր անդամներին՝ որոշումներ կայացնելիս առաջնորդվել բացառապես ֆուտբոլային նկատառումներով և ընտրություն կատարելիս մտածել հայկական ֆուտբոլի ապագայի մասին, բացառելով անցյալի վերադարձը, որը իրատեսական է թվում Թովմաս Գրիգորյանի՝ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու պարագայում։
Մենք լիահույս ենք, որ այս ընտրությունը կանցնի առանց ինտրիգների ու միտված կլինի հայկական ֆուտբոլի առաջընթացին։

Дорогие любители футбола,
хотим сообщить, что на выборах Президента Федерации Футбола Армении, которые состоятся 23 декабря текущего года, ФК “Урарту” будет поддерживать своего кандидата - Армена Меликбекяна.
Учитывая активность вокруг избирательного процесса на пост президента ФФА, футбольный клуб “Урарту” призывает всех участников выборов при принятии решения руководствоваться только футбольными соображениями и думать только о будущем армянского футбола, исключая возвращения прошлого, которое кажется реалистичным в случае избрания Товмаса Григоряна.
Мы надеемся, что данные выборы пройдут без интриг и будут направлены на прогресс армянского футбола.