«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ԱՐՄԱՎԻՐ» 0-1. ՄԱՐԶԻՉՆԵՐԻ ԿԱՐԾԻՔԸ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Արմավիրի» հետ հանդիպումը նախապատրաստական շրջանում թվով 3-րդ խաղն էր «Ուրարտուի» համար։ Հաշվետու խաղից հետո զրուցել ենք «Ուրարտուի» գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանի և «Արմավիրի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Պապիկյանի հետ:
ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ
«ԱՐՄԱՎԻՐԻ» ՀԵՏ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք նման խաղի կարիք ունեինք, որովհետև մինչ այս ունեցած մեր մրցակիցներն ավելի դանդաղ ֆուտբոլ էին խաղում։ Այս հանդիպումը շատ լավն էր հենց արագության տեսանկյունից: Ընդհանուր առմամբ, ես գոհ եմ խաղից: Իհարկե նախաձեռնությունը երբեմն մերն էր, երբեմն անցնում էր մրցակցի կողմը, բայց չեմ կարծում, որ մենք խաղային առումով այսօր զիջեցինք «Արմավիրին»: Դաշտ դուրս եկած բոլոր ֆուտբոլիստներն իրենց դրական կողմով ցույց տվեցին՝ մեկն ավելի շատ, մեկը՝ մի փոքր պակաս, բայց սա այն եզակի դեպքերից էր, երբ ամբողջ թիմը լավ մակարդակի խաղ անցկացրեց»։
ԹԻՄԻ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք ավարտում ենք մեր նախապատրաստական առաջին շրջանը, որը տևեց 17 օր, կհանգստանանք 3 օր ու ստուգողական հանդիպում կանցկացնենք «Ալաշկերտի» հետ: Որևէ խնդիր չեմ տեսնում, սա առաջնություն չէ, այլ նախապատրաստական շրջան,  ծրագիրն ինքս այդպես եմ պլանավորել: Ուստի կարող եմ հստակ ասել, որ այս ընթացքում շատ բան ենք հասցրել անել։ Ինձ դուր է գալիս, որ մեր ֆուտբոլիստներն սկսել են ավելի արագ գործել  խաղադաշտում, բայց այդ արագությունը պայմանավորված չէ նրանով, որ մենք հրավիրել ենք աստղային ֆուտբոլիստների, այլ նրանով, որ պարզապես թիմի կազմում ընդգրկել ենք մեր երիտասարդներին»։
ԱՐՍԵՆ ՊԱՊԻԿՅԱՆ
ՀԱՎԱՔԻ ՄԱՍԻՆ
«Նախապատրաստությունը շատ լավ է անցնում: Այդ պատճառով էլ մենք արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ գալիս ենք այստեղ: Թիմի մարզաբազայում կան բոլոր պայմանները՝ մարզումներ անցկացնելու, նախապատրաստվելու, կան նաև լավ սպարինգ մրցակիցներ, ուստի մենք գոհ ենք: Եղանակը թույլ է տալիս անել այն, ինչ նախատեսել ենք այս շրջանի համար» :
«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՀԵՏ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Ամեն տարի մենք այստեղ խաղում ենք «Ուրարտուի» հետ: Այսօր, կարելի է ասել, որ հավասար խաղ ստացվեց: Ե՛վ մենք, և՛ «Ուրարտուն» բավականին ծանրաբեռնված ենք աշխատում՝ օրական երկու մարզում ենք անցկացնում: Այսօրվա հանդիպումը հավասար ընթացք ունեցավ. պայքարը խաղադաշտում մեծ էր, ակտիվ գործողություններ նկատվեցին թե՛ մեր կողմից, թե՛ մրցակցի: Սկզբում վերահսկողություն կար մեր թիմի կողմից, հետո նախաձեռնությունն անցավ «Ուրարտուի» կողմը, հետո նորից՝ մեր: Մի խոսքով՝ տատանվող էր ամեն ինչ: Բոլոր վտանգավոր պահերը հիմնականում ստանդարտներից էին, իսկ խաղային դրվագներում դրանք գրեթե բացակայում էին:
ԴԱՎԻԹ ՊԱՊԻԿՅԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
« Նա երիտասարդ ֆուտբոլիստ է, 18 տարեկան, ու նրա համար մեծ պատիվ է, որ «Ուրարտուի» նման ակումբի կազմում խաղադաշտ է մտնում առաջին րոպեներից: Բացի այդ, նրան դեռևս չի հերիքում ուժն ու փորձը, բայց կարծում եմ, որ Ալեքսանդր Գրիգորյանի գլխավորությամբ նա կառաջադիմի: Անշուշտ, լավագույն հանդիպումը չանցկացրեց, բայց նաև չձախողեց: Իհարկե, անհնագստանում էր, հուզվում ու դա իր ազդեցությունն էր ունենում խաղի վրա: Սա ֆուտբոլ է, մենք բոլորս լավ հասկանում ենք՝ որքան էլ դաշտից դուրս մենք բարեկամներ ու մտերիմներ ենք, երբ խաղը սկսվում է, դա դառնում է աշխատանք: Իմ տղան այսօր խաղում է «Ուրարտուում», ես աշխատում եմ «Արմավիրում», բայց երբ մենք դուրս ենք գալիս խաղադաշտ, ես մոռանում եմ, որ տղաս այտեղ է խաղում: Այսօր էլ որևէ հուզվածություն չկար ինձ մոտ » :

"УРАРТУ"-"АРМАВИР" 0-1: МНЕНИЕ ТРЕНЕРОВ (ВИДЕО)
Default ImageМатч против футбольного клуба "Армавир" стал 3-им по счету для ФК "Урарту" в этом подготовительном периоде. После отчетной игры мы побеседовали с главным тренером ФК "Урарту" - Александром Григоряном, а также с главным тренером ФК "Армавир" - Арсеном Папикяном.
АЛЕКСАНДР ГРИГОРЯН
"Нам нужна была такая игра, потому что все-таки те соперники, которые у нас были, немножко медленно играют и мы тоже переходим иногда на такие скорости, которые нам не пригодятся в будущем. Поэтому это был такой хороший тест с точки зрения скорости игры. И в этом плане мы не не уступили. Понятно, что инициатива по ходу игры переходила от одной команды к другой, но в целом я очень доволен качеством игры. Практически все футболисты, которые вышли у нас сегодня на поле проявили себя с положительной стороны. Кого-то можно, конечно выделить больше, кого-то меньше, но это тот случай редкий, когда вся команда сыграла на хорошем уровне ”.
О СОСТОЯНИИ КОМАНДЫ
"Мы вот завершили, скажем так, первый сбор свой, он у нас был семнадцатидневный, и сейчас мы расходимся на выходные три дня. С “Алашкертом” будем играть после выходных, обычно команда всегда бывает тугая после выходных. Но в этом нет никакой проблемы, так как это не Чемпионат, это подготовительный период, так программа была мною запланирована. И поэтому перед выходными, я могу сказать точно, что нам многое удалось. Самое главное, и мне это очень понравилось, что наши футболисты стали играть быстрее. Мы стали играть быстрее не за счет того, что мы пригласили каких-то звездных футболистов, иностранцев, а мы стали играть быстрее, потому что разбавили нашу команду молодыми игроками из дубля ”.
АРСЕН ПАПИКЯН
О СБОРЕ
”Сбор проходит очень качественно, очень хорошо. Мы поэтому сюда и приезжаем 4-ый год подряд, потому что здесь на базе есть все условия для того, чтобы тренироваться, готовиться, хорошие спарринг-партнеры, поэтому мы полностью довольны. Погода позволяет делать всю ту работу, которую мы наметили на этот сбор”.
ОБ ИГРЕ ПРОТИВ “УРАРТУ”
Каждый год мы играем здесь с “Урарту”. Можно сказать, что сегодня была равная игра. В принципе, и “Урарту”, и мы сейчас находимся под нагрузками, под воздействием двухразовых занятий, поэтому игра была равная и без особых голевых моментов, что в принципе присуще для этого времени года. Было много борьбы, и для этого времени года, мы и наши соперники продемонстрировали очень хорошее физическое состояние. Во время игры контроль был с нашей стороны, потом инициатива переходила к “Урарту”, потом опять к нам, игра была как на качелях. Все опасное было создано со стандартных моментов, с игры ничего такого не было” .
О ДАВИДЕ ПАПИКЯН
” Это футбол, мы же все прекрасно понимаем . За полем мы близкие родные люди, когда идет игра – то это работа. Он сегодня играет за “Урарту”, я сегодня работаю в “Армавире”, поэтому, когда мы выходим на поле, то забывается, что сын там играет. Он молодой футболист, ему 18 лет, для него большая честь, что он сегодня вышел с первых минут в таком клубе, как “Урарту”. Еще, конечно, не хватает ему опыта, силенок. Я думаю, что под руководством Александра Витальевича он будет прибавлять и прогрессировать. Не самый лучший матч сыграл, так скажем, ну и особо не проваливался. Естественно, наверное, переживал, волновался, уж какое-то волнение сказывалось на его действиях.