ՀԱԿՈԲ ՀԱԿՈԲՅԱՆ․ «ՀՈՒՍՈՎ ԵՄ՝ ՇԱՏ ՇՈՒՏՈՎ ԽԱՂԱՂ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՒՄ ԿՎԵՐՍԿՍԵՆՔ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԸ»
Ինչպես գիտենք, երկրում տիրող պատերազմական դրությամբ պայմանավորված՝ բոլոր տեսակի առաջնությունները դադարեցվել են։ Այս շրջանում «Ուրարտուն» մեկ երկկողմանի և երկու ստուգողական հանդիպում անցկացրեց։ Թիմի մարզավիճակի ու տիրող իրավիճակի մասին զրուցել ենք կիսապաշտպան Հակոբ Հակոբյանի հետ։
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏԱՁԳՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Բոլորս էլ հասկանում ենք, որ թե՛ մեր երկրի, թե՛ ազգի համար այժմ շատ կարևոր ժամանակներ են։ Հոգեպես ոչ մեկս լավ վիճակում չենք, իսկ ֆիզիկապես անընդհատ փորձում ենք ակտիվ լինել, մարզումներ ենք անցկացնում, որևէ խնդիր այս պահին չկա»։
ՍՏՈՒԳՈՂԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Երկու ստուգողական հանդիպում անցկացրինք այս շրջանում՝ «Արարատի» և «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Նման խաղերում արդյունքն այդքան էլ էական ու առաջնային չէ, սրանք օգնում են, որպեսզի նախ՝ մարզավիճակը չկորցնենք, և հետո լավ առիթ են հանդիսանում նոր բաներ փորձարկելու համար»։
ԹԻՄԱԿԻՑՆԵՐԻ ՈՒ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Կասեմ, որ շատ լավ կոլեկտիվ է, բոլորը շատ նվիրված են, միմյանց լավ հասկանում ենք խաղադաշտում։ Ունենք շատ լավ մանկապատանեկան դպրոց, և կարծում եմ՝ ովքեր այժմ մարզվում են առաջին թիմում, շատ հեռանկարային ֆուտբոլիստներ են, իսկ նրանցից շատերն արդեն համալրել են գլխավոր թիմի կազմը։ Իրենց տրված խաղաժամանակը տղաները պետք է օգտագործեն միմիայն իրենց խաղն ու որակները ցուցադրելու համար»։
«Մեծ հույս ունեմ, որ պատերազմը շուտ կավարտվի, ու խաղաղ պայմաններում կվերսկսենք մեր խաղերն արդեն առաջնությունում։ Նպատակները մաքսիմալ են, ամեն խաղի մոտենում ու մոտենալու ենք միայն հաղթանակի համար»։

АКОП АКОПЯН: «НАДЕЮСЬ, ЧТО СКОРО В МИРНЫХ УСЛОВИЯХ ВОЗОБНОВИМ ОФИЦИАЛЬНЫЕ МАТЧИ»
Как известно, из-за военного положения в стране были приостановлены все спортивные мероприятия, в том числе чемпионаты по футболу. За это время «Урарту» провел один двусторонний и два контрольных матча. Мы поговорили с полузащитником команды Акопом Акопяном о состоянии команды и текущей ситуации.
О ПРИОСТАНОВЛЕНИИ ЧЕМПИОНАТА
«Все мы понимаем, что сейчас очень важные времена как для нашей страны, так и для нашего народа. Никто из нас не находится в хорошем психическом состоянии, но мы постоянно пытаемся быть физически активными, проводим тренировки, на данный момент никаких проблем нет».
«За этот период мы провели два контрольных матча с футбольными клубами «Арарат» и «Арарат-Армения». В таких матчах результат является не столь значительным, они в первую очередь помогают нам не терять форму, а потом – это также хорошая возможность попробовать что-то новое».
О ТОВАРИЩАХ ПО КОМАНДЕ И МОЛОДЫХ ФУТБОЛИСТАХ
«Скажу, что у нас очень хороший коллектив, все очень преданы своему делу, мы хорошо понимаем друг друга на поле. У нас очень хорошая детско-юношеская школа, и я считаю, что те, кто сейчас тренируется с основной командой, являются очень перспективными футболистами, а многие из них уже пополнили состав основной команды. Ребята должны использовать отведенное им время только для того, чтобы показать свою игру и качества».
«Я очень надеюсь, что война скоро закончится и мы в мирных условиях возобновим наши матчи в чемпионате. У нас максимальные цели, мы подходим и будем подходить к каждой игре только за победой».