ՕԼԵԳ ՊՈԼՅԱԿՈՎ․ «ՈՉ ՈՔ ԲԱՑԻ ՄԵԶՆԻՑ ՉԻ ԿԱՐՈՂԱՆԱ ԽԱՆԳԱՐԵԼ ՄԵԶ»
Ընթացիկ առաջնության 10-րդ տուրի «Լոռի» - «Ուրարտու» հանդիպումից հետո թիմի  կիսապաշտպան Օլեգ Պոլյակովի հետ զրուցել ենք խաղի, թիմի մարզավիճակի ու առաջնությունում շանսերի մասին։
«ԼՈՌԻԻ» ՀԵՏ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Խաղի արդյունքը, իմ կարծիքով, օրինաչափ էր, պայքարը շատ էր խաղադաշտում, տանտերերը մի փոքր ավելի էին տիրում նախաձեռնությանը, բայց մեր դարպասին ուղղությամբ վտանգավոր պահեր բացի գոլի դրվագից չեղան, մենք էլ մեր հերթին չստեղծեցինք նման պահեր։ Ունեինք խաղի համար նախատեսված պլան, որը չիրագործեցինք, ուստի կարծում եմ՝ չխաղացինք այնպես, ինչպես անհրաժեշտ էր»։
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՈՒ ԹԻՄԻ ՇԱՆՍԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Այն, որ առաջնությունը հաճախակի է ընդհատվում ու վերսկսվում, դա վատ է։ Ավելի լավ է խաղալ, քան մարզվել։ Այս մրցաշրջանում վատ հանդես չենք գալիս՝ չնայած արդյունքները կարող են ավելի լավը լինել։ Յուրաքանչյուր խաղին մոտենում ենք հաղթելու նպատակով, ցանկալի է, որ ամրապնդվենք առաջատարի մեր դիրքն ու ավելի վստահ շարժվենք առաջ։ Կարծում եմ՝ կարող ենք հաղթել առաջնությունում, ամեն ինչ մեր գլխում է, այս հարցում ոչ ոք բացի մեզնից չի կարողանա մեզ խանգարել»։
ՊԱՏԱՐԵԶՄԱԿԱՆ ԴՐՈՒԹՅԱՆ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Երկրում տիրող իրավիճակն իսկապես սարսափելի է։ Մարզումներից առաջ տղաների հետ միշտ քննարկում ենք, փոխանակվում նորություններով։ Հուսով ենք՝ երկար չի շարունակվի այս ամենը։ Թիմի տրամադրության վրա, միանշանակ, ազդում է, բայց փորձում ենք մեր աշխատանքը կատարել»։

ОЛЕГ ПОЛЯКОВ: «НИКТО КРОМЕ НАС ПОМЕШАТЬ НАМ НЕ СМОЖЕТ»
После матча 10-го тура текущего чемпионата между «Лори» и «Урарту» мы поговорили с полузащитником команды Олегом Поляковым об игре, состоянии команды и шансах в чемпионате.
О МАТЧЕ С «ЛОРИ»
«Результат матча, на мой взгляд, был закономерным, борьбы на поле было много, хозяева немного больше владели инициативой, но опасных моментов в нашу сторону, кроме голевого эпизода, они не создали. Мы в свою очередь, также не сумели создать опасные моменты. У нас был план на игру, который мы не выполнили, поэтому я думаю, что мы не играли так, как было необходимо».
О ЧЕМПИОНАТЕ И ШАНСАХ КОМАНДЫ
«Плохо то, что чемпионат часто прерывается и возобновляется. Лучше играть, чем тренироваться. В этом сезоне мы неплохо выступаем, хотя результаты могут быть лучше. К каждой игре мы подходим за победой, желательно, чтобы мы укрепляли лидирующие позиции и более уверенно двигались вперед. Думаю, мы сможем выиграть чемпионат, все в наших головах, никто, кроме нас, не сможет нам помешать в этом вопросе».
О ВЛИЯНИИ ВОЕННОГО ПОЛОЖЕНИЯ
«Ситуация в стране действительно ужасная. Перед тренировкой мы всегда обсуждаем с ребятами, обмениваемся новостями. Надеемся, что все это продлится недолго. Это определенно влияет на настроение команды, но мы стараемся делать свою работу».