ՋՈՆԵԼ ԴԵՍԻՐԵ․ «ԱՅՍ ԱԿՈՒՄԲՈՒՄ ԻՆՁ ԼԱՎ ԵՄ ԶԳՈՒՄ»
VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանում ավելի շատ գոլ քան «Ուրարտուի» հարձակվող Ջոնել Դեսիրեն է խփել, չի հաջողվել ոչ մեկին (6 գոլ)։ Հայիթցի ֆուտբոլիստը մեզ հետ զրույցում ամփոփել է առաջնության առաջին հատվածը, պատմել վնասվածքից ու ապաքինումից, ինչպես նաև առաջիկա նպատակներից․
ՎՆԱՍՎԱԾՔԻ ՄԱՍԻՆ
«Վնասվածք ստացա «Ալաշկերտի» հետ խաղում, ինչի պատճառով «Նոայի» հետ հանդիպումը բաց թողեցի։ Փառք Աստծո հիմա ամեն ինչ կարգին է։ Վերջին հետազոտությունն անցել եմ մի քանի օր առաջ։ Բժիշկն ասաց, որ վերականգնման գործընթացում ամեն ինչ լավ է։ Հիմա արձակուրդում եմ, պատրաստվում եմ Սուրբծննդյան միջոցառումներին։ Հունվարին, երբ թիմը վերադառնա արձակուրդից, ես կմիանամ նրանց»։
ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՎԵՐՋՆԱՄԱՍԸ ԲԱՑ ԹՈՂՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Թող տարօրինակ չհնչի, բայց ես ուրախացա, երբ իմացա, որ «Արարատի» ու «Արարատ-Արմենիայի» հետ մեր հանդիպումները հետաձգվել են ու անցկացվելու են հաջորդ տարի։ Դա նշանակում է, որ ես լիարժեքորեն պատրաստ կլինեմ ու 100 տոկոսով կկարողանամ օգնել իմ թիմին, որպեսզի այդ խաղերում էլ հաղթանակներ տոնենք»։
VBET ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊՐԵՄԻԵՐ ԼԻԳԱՅԻ ԸՆԹԱՑԻԿ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
«Առաջնության առաջին հատվածն իսկապես շատ բարդ էր։ Մենք շատ աշխատեցինք, լավ արդյունքներ գրանցեցինք, բայց նաև սխալներ թույլ տվեցինք, ինչի արդյունքում որոշ խաղերում հաղթանակներ չտոնեցինք։ Ճիշտ է, խանգարող հանգամանքներ էլ կային՝ համաճարակ, պատերազմ․․․ Դժվար էր ֆուտբոլի վրա կենտրոնանալը, բայց կարծում եմ, որ ամանորյա արձակուրդներից հետո ամեն ինչ իր տեղը կընկնի, մենք լավ նախապատրաստական շրջան կանցկացնենք ու ավելի լավ հանդես կգանք»։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒՈՒՄ» ԽԱՂԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Իմ աշխատանքի ծավալն այստեղ ավելի մեծ է, բայց խաղընկերներս ինձ շատ են օգնում, նրանք իսկապես լավ մակարդակ ունեն։ Այո, այս պահին ես առաջնության լավագույն ռմբարկուն եմ, բայց եթե չլինեին թիմակիցներս դժվար թե այդքան գոլ խփեի։ Ինչ վերաբերում է ակումբին, ապա այստեղ ամեն ինչ բարձր մակարդակի վրա է, մարդիկ հարգում են ինձ, փորձում օգնել ամեն հարցում։ Այս ակումբում ինձ լավ եմ զգում, դա է առաջին նախապայմանը, թե ինչու եմ գլխավորում առաջնության լավագույն ռմբարկուների ցանկը, բայց դա ոչինչ չի նշանակում։ Պետք է շարունակենք ավելի շատ աշխատել, որպեսզի երկրորդ հատվածում առաջադրված նպատակները կարողանանք կյանքի կոչել»։

ДЖОНЕЛЬ ДЕСИРЕ: «В ЭТОМ КЛУБЕ Я ЧУВСТВУЮ СЕБЯ ХОРОШО»
В текущем сезоне VBET Премьер-лиги Армении нападающий «Урарту» Джонель Десире забил 6 голов, тем самым став лучшим бомбардиром. В беседе с нами гаитянский футболист подвел итоги этой части сезона, рассказал о травме, выздоровлении, а также о предстоящих целях.
О ТРАВМЕ
«В матче с «Алашкертом» я получил травму, из-за которой пропустил встречу с «Ноа». Слава богу, сейчас все хорошо. Последнее обследование было несколько дней назад. Врач сказал, что восстановительный процесс идет хорошо. Сейчас нахожусь в отпуске и готовлюсь к рождественским праздникам. В январе, когда команда вернется из отпуска, я присоединюсь к ребятам».
О КОНЦОВКЕ ОСЕННЕЙ ЧАСТИ СЕЗОНА
«Это прозвучит странно, но я был рад, когда узнал, что матчи с футбольными клубами «Арарат» и «Арарат-Армения» перенесены и состоятся в следующем году. Это означает, что я буду полностью готов и смогу на 100% помочь своей команде отпраздновать победы в этих матчах».
О ТЕКУЩЕМ СЕЗОНЕ VBET ПРЕМЬЕР-ЛИГИ АРМЕНИИ
«Первая часть чемпионата действительно была очень сложной. Мы много работали, показывали хорошие результаты, но и допускали ошибки, в результате чего в некоторых матчах не сумели одержать победы. Правда, были тревожные обстоятельства: эпидемия, война․․․ Было сложно сосредоточиться на футболе, но я думаю, что после новогодних праздников все встанет на свои места, мы проведем хороший подготовительный период и выступим лучше».
О ВЫСТУПЛЕНИЯХ В «УРАРТУ»
«Мой объем работы здесь больше, но мои одноклубники мне очень помогают, у них действительно хороший уровень. Да, на данный момент я лучший бомбардир чемпионата, но без своих товарищей по команде, вряд ли забил бы столько голов. Что касается клуба, то здесь все на высоком уровне, меня уважают, стараются всегда помочь. Здесь я чувствую себя хорошо, это главная причина, по которой я возглавляю список лучших бомбардиров чемпионата, но это ничего не значит. Мы должны продолжать усердно работать, чтобы достичь целей, поставленных на вторую часть чемпионата».