ՀՐԱՉ ԱՂԱԲԵԿՅԱՆ․ «ԱՆԴՐԻԱՍՅԱՆՈՎ ՊԵՏՔ Է ՀՊԱՐՏԱՆԱ ՈՒ ՈԳԵՇՆՉՎԻ ՄԵՐ ՆԵՐԿԱ ՍԵՐՈՒՆԴԸ»
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանը Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում խոսել է Արկադի Անդրիասյանի հետ համատեղ աշխատանքի ու հայկական ֆուտբոլում նրա թողած ավանդի մասին․
«Արկադի Անդրիասյանի հետ համատեղ բազմաթիվ ծրագրեր ենք իրականացրել, շատ պլաններ էլ կային, որոնք ապագայում պետք է կյանքի կոչեինք։ Վերջին շրջանում նա, ինչպես գիտեք, զբաղեցնում էր «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր տնօրենի խորհրդականի պաշտոնը։ Նա ֆուտբոլային ակումբի կառավարման իր մեծ փորձն ու գիտելիքներն անխոս փոխանցել է մեզ։
Հաշվի առնելով նրա ֆուտբոլային որակները՝ տաղանդը և այն հաջողություններն ու նվաճումները, որ նա գրանցել է, ապա իմ կարծիքով նա հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ լավագույնն է։ Մենք պետք է առավելագույնն անենք, որպեսզի նրա անցած ուղով մեր ներկա սերունդը թե՛ հպարտանա, թե՛ մոտիվացվի»,- նշել է Աղաբեկյանը։

ГРАЧ АГАБЕКЯН: «АНДРИАСЯНОМ ДОЛЖНО ГОРДИТЬСЯ И ВДОХНОВЛЯТЬСЯ МОЛОДОЕ ПОКОЛЕНИЕ»
Генеральный директор футбольного клуба «Урарту» Грач Агабекян в интервью Первому каналу Армении рассказал о своей совместной работе с Аркадием Андриасяном и его вкладе в армянском футболе.
«Мы реализовали много программ вместе с Аркадием Андриасяном, и было много планов, которые нам нужно было реализовать в будущем. Последнее время, как вы знаете, он занимал должность советника генерального директора футбольного клуба «Урарту». Он, естественно, передал нам большой опыт и знания по управлению футбольным клубом.
Учитывая его футбольные качества, талант, успехи и достижения, достигнутые им, на мой взгляд - Андриасян лучший в истории армянского футбола. Мы должны сделать все возможное, чтобы наше нынешнее поколение гордилось и мотивировалось его путем», - сказал Агабекян.