«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ՍՈՒԴՈՒՎԱ» 0-1
Կիպրոսում ընթացող ուսումնամարզական հավաքի ընթացքում ստուգողական երկրորդ հանդիպումն անցկացրեց «Ուրարտուն»։ Ալեքսանդր Գրիգորյանի գլխավորած թիմը ուժերը չափեց Լիտվայի գործող չեմպիոն «Սուդուվայի» հետ։
Հանդիպումն ավարտվեց լիտվական ակումբի հաղթանակով՝ 1-0 հաշվով։ 42-րդ րոպեին աչքի ընկավ Թոմաս Սոլոմոնը։
«Ուրարտու» - «Սուդուվա» 0-1
0-1 Թոմաս Սոլոմոն (42')
«Ուրարտու» Անատոլի Այվազով (Արսեն Բեգլարյան 45'), Էդվարդ Կպոդո, Եվգենի Օսիպով, Հակոբ Հակոբյան (Արսեն Սադոյան 72'), Խուան Ասոկար (Փորձարկվող ֆուտբոլիստ 60'), Պիտեր Մուտումոսի, Արամ Բարեղամյան (Դավիթ Պապիկյան 68'), Մարկո Բրտան (Փորձարկվող ֆուտբոլիստ 45'), Թայմուրազ Տոբոև (Եվգենի Կոբզար 45'), Կարեն Մելքոնյան (Հրաչյա Գեղամյան 45'), Սեմյոն Սինյավսկի (Արտակ Դաշյան 45')։

“УРАРТУ” - “СУДУВА” 0-1
Во время текущего кипрского сбора "Урарту" провел свой второй контрольный матч. Команда под руководством Александра Григоряна сразилась с действующим чемпионом Литвы – футбольным клубом "Судува".
Встреча закончилась победой литовской команды со счетом 1-0. На 42-ой минуте сумел отличиться Томас Соломон.
"Урарту" – "Судува" 0-1
0-1 Томас Соломон (42')
"Урарту" Анатолий Айвазов (45' Арсен Бегларян), Эдвард Кподо, Евгений Осипов, Акоп Акопян (72' Арсен Садоян), Хуан Азокар (60' Игрок на просмотре), Питер Мутумоси, Арам Барегамян (68' Давид Папикян), Марко Бртан (45' Игрок на просмотре), Таймураз Тобоев (45' Евгений Кобзарь), Карен Мелконян (45' Грачья Гегамян), Семен Синявский (45' Артак Дащян)