ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԻԳՈՐ ՊԱԴԵՐԻՆ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Ռուսական «Արմավիրի» հետ համաձայնեցված գործարքի արդյունքում 30-ամյա ռուս հարձակվող Իգոր Պադերինը համալրել է երևանյան ակումբի կազմը։
Պադերինը Պերմի «Ամկարի» սան է։ Հանդես է եկել ռուսական մի շարք ակումբներում: Պրոֆեսիոնալ կարիերան սկսել է 2008 թվականին հանդես գալով «Կուզբաս» ակումբում։ Երկու մրցաշրջանի ընթացքում Պադերինը 31 խաղում 10 գոլ է խփել։ Հետագայում ռուս հարձակվողը հանդես է եկել նաև Վլադիմիրի «Տորպեդոյում», «Կուբանում», «Տյումենում» և «Սոչիում»։
Ուշագրավ է, որ Իգոր Պադերինը հայկական ակումբում խաղալու փորձ ունի։ 2015 թվականին նա Երևանի «Ուլիսի» կազմում մասնակցել է Եվրոպա լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Բիրկիրկարայի» հետ հանդիպմանը, որն ավարտվել է Մալթան ներկայացնող թիմի հաղթանակով՝ 3-1 հաշվով։
2015 թվականից Պադերինը հանդես է գալիս ռուսական «Արմավիրում»: Այդ ընթացքում ռուս հարձակվողն անցկացրել է 93 հանդիպում և դարձել 14 գոլի հեղինակ։
«Տպավորությունները դրական են։ Այնպես չէ, որ խորթ թիմ է, որովհետև ուսումնամարզական հավաքների ընթացքում բազմիցս խաղացել եմ այս ակումբի դեմ։ Կան ֆուտբոլիստներ, որոնց հետ նույնիսկ խաղացել եմ։ Գիտեմ, որ ակումբը բարձր խնդիրներ է առաջադրել։ Կփորձեմ իմ ուժերի առավելագույնը ներդնել, որպեսզի օգտակար լինեմ թիմին»,- մեզ հետ զրույցում նշել է 30-ամյա հարձակվողը։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ИГОРЬ ПАДЕРИН
Мы рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание. В ходе согласованной договоренности с российским ФК «Армавир», 30-летний русский нападающий Игорь Падерин пополнил состав ереванского клуба.
Падерин является воспитанником пермского "Амкара". Выступал в ряде российских клубов. Свою профессиональную карьеру начал в 2008 году, играя за ФК "Кузбасс". В течение двух сезонов Падерин в 30-ти матчах забил 10 мячей. Позже русский нападающий играл в таких клубах, как "Торпедо", "Кубань", "Тюмень" и "Сочи".
Примечательно, что у Падерина есть опыт игры в армянском клубе. В 2015 году он в составе ереванского «Улисса» принимал участие в первом квалификационном раунде Лиги Европы в матче против ФК "Биркиркара", который закончился со счетом 3-1 в пользу команды из Мальты.
С 2015 года Падерин выступал в российском футбольном клубе "Армавир". За это время русский нападающий сыграл в 93 матчах и стал автором 14 голов.
"У меня только положительные впечатления. С командой я пересекался, потому что я много раз во время сборов играл против этого клуба. Есть футболисты, вместе с которыми я даже играл. Знаю, что у клуба есть высокие цели и задачи. Постараюсь выкладываться по полной, чтобы помочь команде", - в беседе с нами отметил 30-летний нападающий.