ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՃԱՄԲԱՐՈՒՄ
Հայաստանի ազգային հավաքականի և կիպրոսյան «Էնոսիսի» ֆուտբոլիստ Հովհաննես Համբարձումյանը այցելել էր այս օրերին Կիպրոսում ուսումնամարզական հավաք անցկացնող «Ուրարտուի» ճամբար՝ տեսակցելու նախկին խաղընկերներին։
Թիմակիցների հետ հանդիպումն անցավ բավականին ջերմ ու մտերմիկ մթնոլորտում։
Հավելենք, որ Հովհաննես Համբարձումյանը Երևանի «Ուրարտուի» սան է։ Այս ակումբի կազմում նա 2013/14 մրցաշրջանում դարձել է Հայաստանի չեմպիոն։ Ազգային հավաքական Համբարձումյանն առաջին անգամ հրավիրվել է հենց «Ուրարտուից»։
Այժմ 29-ամյա պաշտպանը հանդես է գալիս Կիպրոսի բարձրագույն խմբի առաջնությունը ներկայացնող «Էնոսիս» ակումբում։ Ընթացիկ մրցաշրջանում Համբարձումյանն անցկացրել է 18 խաղ ու դարձել 3 գոլի հեղինակ։

ОГАНЕС АМБАРДЗУМЯН В ЛАГЕРЕ «УРАРТУ»
Игрок сборной Армении и кипрского футбольного клуба «Эносис» Оганес Амбардзумян посетил лагерь ФК «Урарту», который в эти дни проводит свой сбор на Кипре, и поприветствовал своих бывших товарищей.
Встреча с одноклубниками была довольно теплой и в дружественной атмосфере. Добавим, что Оганес Амбардзумян является воспитанником ереванского ФК «Урарту».
В составе этого клуба Амбардзумян в сезоне 2013/14 стал чемпионом Армении. В первый раз в состав национальной сборной Амбардзумян был вызван именно из «Урарту».
На данный момент 29-летний защитник является игроком футбольного клуба «Эносис», который выступает в Высшем дивизионе Чемпионата Кипра. В текущем сезоне Амбардзумян сыграл в 18 матчах и стал автором 3 забитых мячей.