Մարտի 14-ին «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի սեփկանատեր Ջևան Չելոյանցը անցկացրեց ժողով-հանդիպում ակումբի ֆուտբոլիստների, մարզիչների ու մյուս բոլոր աշխատակիցների հետ։
Հանդիպման ընթացքում խոսվեց COVID-19 կորոնավիրուսի հետևանքով ամբողջ աշխարհում, այդ թվում նաև Հայաստանում առաջացած հիվանդության պանդեմիայի մասին։
Որոշում կայացվեց, որ մինչև մարտի 18-ը «Ուրարտու» մարզահամալիրում դադարեցվում են բոլոր տեսակի մարզումներն ու աշխատանքները։
Հետագա ծրագրերը հայտնի կդառնան արդեն մարտի 18-ին՝ ՈՒԵՖԱ-ի ներկայացուցիչների և ՈՒԵՖԱ-ի անդամ ասոցիացիաների նախագահների մասնակցությամբ օնլայն քննարկումից հետո։
Ժողովի ընթացքում «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի բժշկական գծով փոխտնօրեն Միխայիլ Վարդապետովը ակումբի աշխատակիցներին ներկայացրեց նաև այն կանխարգելիչ գործողությունները, որոնք անհրաժեշտ է իրականացնել հնարավոր ռիսկերից խուսափելու համար։
Ձեզ ենք ներկայացնում Միխայիլ Վարդապետովի խոսքը՝ երկրպագուներին։
Հանրությանը կոչ ենք անում խուճապի չմատնվել, լինել զգոն, հնարավորինս լավ հետևել սեփական առողջությանը, ցանկացած խնդրի դեպքում դիմել բժշկի։

14-го марта владелец футбольного клуба «Урарту» Джеван Челоянц провел собрание с участием футболистов, тренеров и остальных сотрудников клуба.
Темой собрания была пандемия по причине массового распространения коронавируса COVID-19 во всем мире, в том числе и в Армении.
Было принято решение до 18 марта приостановить все виды тренировок и работ на территории базы «Урарту».
О будущих планах станет известно уже 18 марта, после онлайн обсуждения проблемы с представителями и президентами членств ассоциаций УЕФА.
Во время собрания заместитель генерального директора ФК «Урарту» по медицинской части Михаил Вартапетов представил сотрудниками клуба те меры предосторожности, которые нужно соблюдать, чтобы избежать возможные риски.
Представляем Вам слово Михаила Вартапетова болельщикам․
Мы призываем общественность не поддаваться паники, быть бдительными, по возможности хорошо следить за своим здоровьем, при возникновении любой проблемы обращаться к врачу.