ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՎԵՐՍԿՍԵԼՈՒ ՄԻ ՔԱՆԻ ՏԱՐԲԵՐԱԿ Է ԴԻՏԱՐԿՎՈՒՄ
ՀՖՖ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ մարտի 30-ին հեռավար կարգով կայացել է ՀՖՖ Գործադիր Կոմիտեի հերթական նիստը, որի ժամանակ ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը ներկայացրել է, որ մշակվել է առաջնության անցկացման մի քանի տարբերակ։ Առաջնության վերսկսման երեք օր է դիտարվում ՝ մայիսի 1, մայիսի 15  կամ հունիսի 1։
Մելիքբեկյանը նաև հայտնել է, որ այս պահին ՀՖՖ-ն աշխատում է ճգնաժամային փաթեթի վրա, որը կկիրառվի այն պարագայում, եթե կորոնավիրուսային պանդեմիայի պատճառով առաջնությունը հնարավոր չլինի վերսկսել նշված ժամկետներում։
Նիստի ընթացքում նաև նշվեց, որ ապրիլի 1-ին կայանալու է ՈՒԵՖԱ-ի անդամ ասոցիացիաների գլխավոր քարտուղարների հեռավար հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվելու են ստեղծված իրավիճակին վերաբերող մի շարք արդիական հարցեր։ ՀՖՖ նախագահն առաջարկեց շաբաթվա վերջին ևս մեկ նիստ հրավիրել՝ քննարկման արդյունքների և կայացրած որոշումների մասին տեղեկացնելու համար։

ОБСУЖДАЮТСЯ НЕСКОЛЬКО ВАРИАНТОВ ВОЗОБНОВЛЕНИЯ ЧЕМПИОНАТА
Согласно официальному сайту ФФА, 30-го марта прошло дистанционное заседание Исполнительного комитета ФФА, во время которого Президент ФФА Армен Меликбекян рассказал о том, что было разработано несколько вариантов проведения Чемпионата. Обсуждаются три даты возобновления Чемпионата – 1 мая, 15 мая, или же 1 июня.
Меликбекян также заявил, что на данный момент ФФА разрабатывает кризисный вариант решения, который будет применен в том случае, если из-за распространения эпидемии коронавируса Чемпионат невозможно будет возобновить в указанные сроки.
Во время заседания также было отмечено, что 1-го апреля дистанционно состоится встреча главных секретарей членов ассоциаций УЕФА, во время которого будет обсужден ряд вопросов, касающихся созданной ситуации. Президент ФФА предложил в конце недели организовать еще одно заседание для сообщения принятых решений и результатов обсуждения.