ԵՎԳԵՆԻ ԿՈԶԲԱՐ․ «ԱՆՀԱՄԲԵՐՈՒԹՅԱՄԲ ԵՆՔ ՍՊԱՍՈՒՄ ԽԱՂԱԴԱՇՏ ՎԵՐԱԴԱՌՆԱԼՈՒՆ»
Կանաչ դաշտն ու կլոր գնդակն առաջին հերթին կարոտում են ֆուտբոլիստները, որոնք այս շրջանում ցանկացած իրավիճակ ու տեղանք օգտագործում են մարզվելու և մարզավիճակ պահելու համար։ Զրուցել ենք ընթացիկ առաջնությունում «Ուրարտուի» լավագույն ռմբարկու Եվգենի Կոբզարի հետ, որպեսզի հասկանանք, թե նա ինչպես է անցկացնում այս շրջանը․
ԿԱՐԱՆՏԻՆՈՒՄ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿԸ ՊԱՀԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Ճիշտ է կարանտինում ենք, բայց բոլորս էլ շարունակում ենք մարզվել։ Մեր մարզիչներն ունեն հստակ ծրագիր, որն ուղարկում են ֆուտբոլիստներից յուրաքանչյուրին։ Մենք էլ դրան հետևելով աշխատում ենք գրեթե ամեն օր։ Մարզվում եմ, իսկ մնացած ժամանակն էլ նվիրում եմ ընտանիքիս՝ երեխաներիս, կնոջս» ։
ՏՆԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՒՄ ՄԱՐԶՎԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ԵՐԲ ՏԱՆԸ ՆՈՐԱԾԻՆ ԿԱ
«Վերջերս լույս աշխարհ եկավ աղջիկս՝ Եվան։ Նա տանն է, ամբողջ օրը կամ քնած է, կամ սնվում է։ Իմ մարզումներով նրան չեմ խանգարում։ Կինս զբաղվում է Եվայով, իսկ ես ու որդիս՝ վարժություններ ենք կատարում։ Որդիս ասում է, որ ուզում է ֆուտբոլիստ դառնալ, բայց այդ մասին դեռ վաղ է խոսելը։ Մենք չենք կարող նրան պարտադրել, ինչ մասնագիտություն ուզում է, թող դա էլ ընտրի» ։
ՖՈՒՏԲՈԼԸ ԿԱՐՈՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Իսկապես բավականին դժվար ու ձանձրալի շրջան է, հայտնվել ենք մեզ համար շատ անհարմար իրավիճակում։ Ուզում ենք վերադառնալ խաղադաշտ, դիպչել գնդակին, տեսնել թիմի տղաներին, խաղալ նրանց հետ, դա նույնպես շատ կարևոր է, մեզ համար ոչ այդքան հաճելի իրավիճակ է։ Տղաների հետ ամեն օր կապի մեջ եմ, բոլորն էլ ասում են, որ անհամբերությամբ են սպասում, թե երբ կավարտվի այս շրջանը, որ նորից վերադառնանք խաղադաշտ» ։
ՕՐԸ ՀԵՏԱՔՐՔԻՐ ԴԱՐՁՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Մարզումներից զատ նաև ժամանակ առ ժամանակ “PlayStation” եմ խաղում, արդեն ասացի, որ օրվա մեծ մասն անցկացնում եմ երեխաներիս, ընտանիքիս հետ։ Հենց նրանք էլ հետաքրքիր են դարձնում իմ օրը» ։

ЕВГЕНИЙ КОБЗАРЬ: “МЫ С НЕТЕРПЕНИЕМ ЖДЕМ ВОЗРАЩЕНИЯ НА ПОЛЕ”
По зеленому полю и круглому мячу в первую очередь скучают футболисты, которые в этот период используют любую ситуацию и место для проведения тренировок и поддержания формы. Мы побеседовали с лучшим бомбардиром ФК «Урарту» в текущем чемпионате, Евгением Кобзарем, чтобы понять, как он проводит этот период.
О ПОДДЕРЖАНИИ ФОРМЫ НА КАРАНТИНЕ
«Правда, мы на карантине, но все продолжаем тренироваться. У наших тренеров есть четкий план, который они посылают каждому из игроков. После этого мы, следуя ему, работаем почти каждый день. Я тренируюсь, а остаток времени провожу со своей семьей: моими детьми и моей женой».
О ПРОВЕДЕНИИ ТРЕНИРОВОК В ДОМАШНИХ УСЛОВИЯХ, КОГДА ДОМА ЕСТЬ МЛАДЕНЕЦ
«Недавно родилась моя дочь Ева. Она дома, весь день либо спит, либо ест. Я не беспокою ее своими тренировками. Моя жена занимается Евой, а мы с сыном делаем упражнения. Сын говорит, что хочет стать футболистом, но об этом пока рано говорить. Мы не можем его заставлять, какую профессию захочет, пусть ту и выбирает».
О ТОСКЕ ПО ФУТБОЛУ
«Это действительно сложный и скучный период, мы оказались в очень неудобной для нас ситуации. Мы хотим вернуться на поле, дотронуться до мяча, увидеть ребят нашей команды, поиграть с ними, это тоже очень важно, сложилась не приятная для нас ситуация. Я каждый день на связи с ребятами, и все говорят, что они с нетерпением ждут конца этой ситуации и нашего возвращения на поле».
О ТОМ, КАК СДЕЛАТЬ СВОЙ ДЕНЬ ИНТЕРЕСНЕЕ
«Помимо тренировок, я также время от времени играю в PlayStation, уже сказал, что большую часть дня провожу со своими детьми и семьей. Именно они и делают мой день интересным».