ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԽՄԲԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՎԵՐՍԿՍՎԻ ՄԱՅԻՍԻ 23-ԻՑ
Այսօր ՀՖՖ գրասենյակում կայացել է գործադիր կոմիտեի նիստը, որի ընթացքում հաստատվել են Բարձրագույն ու Առաջին խմբերի, գավաթի խաղարկության վերսկսման ամսաթվերը։ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունը կվերսկսվի մայիսի 23-ին, իսկ Առաջին խմբի առաջնությունը՝ մայիսի 30-ին։
Ինչպես Բարձրագույն, այնպես էլ Առաջին խմբերի՝ վերսկսումից հետո կայանալիք առաջին տուրի հանդիպումները անցկացվելու են առանց հանդիսականների։ Հետագայում հաշվի առնելով հանրապետությունում կորոնավիրուսի համաճարակի դրսևորումները և ՀՀ կառավարության կայացրած որոշումները, կքննարկվի վերոնշյալ սահմանափակումը ուժի մեջ թողնելու կամ վերացնելու տարբերակը։
ՀՖՖ գործադիր մարմինն իրավունք է վերապահում ցանկացած ժամանակ փոփոխություններ մտցնել խաղացանկի մեջ՝ ելնելով հանրապետությունում այդ պահին տիրող իրավիճակից, կառավարության որոշումներից և պարետատան ցուցումներից։
Vbet Հայաստանի գավաթի խաղարկության կիսաեզրափակչի պատասխան հանդիպումները նշանակվել են հունիս 23-ին և 24-ին։ Գավաթի եզրափակիչը նշանակվել է հուլիսի 10-ին։
Որոշում է կայացվել չեղարկել 2019-2020 թթ․ մրցաշրջանի մանկապատանեկան առաջնությունները։ Կանցկացվեն միայն 2002-2007 թթ տարիքային խմբերի գավաթի խաղարկությունները։
Օրակարգի վերջին հարցով հաստատվեցին ֆուտբոլիստների գրանցման և տրանսֆերային պատուհանի ժամանակահատվածի փոփոխությունները: 2020-2021 մրցաշրջանի համար հաստատվեց հուլիսի 15-ից հոկտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածը, իսկ 2021-2022 մրցաշրջանի համար՝ հունիսի 21-ից սեպտեմբերի 13-ն ընկած ժամանակահատվածը:

ЧЕМПИОНАТ ВЫСШЕЙ ЛИГИ АРМЕНИИ ВОЗОБНОВИТСЯ 23-ГО МАЯ
Сегодня в офисе ФФА состоялось заседание Исполнительного комитета, на котором были утверждены даты возобновления Чемпионатов Высшей и Первой лиг, а также розыгрыша Кубка. Чемпионат Высшей лиги Армении возобновится 23-го мая, а чемпионат Первой лиги стартует 30-го мая.
Встречи как Высшей, так и Первой лиги, которые состоятся после возобновления, будут проходить без зрителей. В будущем, с учетом проявлений эпидемии коронавируса в республике и решений, принятых правительством РА, будет обсуждаться возможность оставить вышеупомянутое ограничение в силе или его отмена.
Исполнительный орган ФФА оставляет за собой право вносить изменения в график в любое время, исходя из текущей ситуации в стране, правительственных решений и инструкций коменданта.
Ответные матчи полуфинала Кубка Армении Vbet назначены на 23-е и 24-е июня. Финал кубка назначен на 10-е июля.
Было принято решение отменить юношеские чемпионаты сезона 2019/2020. Будут проведены только розыгрыши Кубков возрастной группы 2002-2007 гг.
В конце повестки дня были утверждены изменения периода регистрации футболистов и трансферного окна. Для сезона 2020/2021 был утвержден период с 15-го июля по 7-е октября, а для сезона 2021/2022 - период с 21-го июня по 13-е сентября.