ՄՐՑԱՇՐՋԱՆՆ ԱՎԱՐՏՈՒՄ ԵՆՔ ՊԱՐՏՈՒԹՅԱՄԲ
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 25-րդ տուրում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ ուժերը չափեց «Փյունիկի» հետ: Թիմն այս մրցաշրջանի տնային առաջին հանդիպումն անցկացրել էր հենց «Փյունիկի» հետ, ու ստացվեց այնպես, որ նույն մրցակցի հետ «Ուրարտուն» անցկացրեց նաև վերջին հանդիպումը։
Նախորդ խաղի համեմատ Ալեքսանդր Գրիգորյանը զգալի փոփոխություններ էր կատարել, այս անգամ խաղալու հնարավորություն էին ստացել նաև երիտասարդ ֆուտբոլիստներ Էրիկ Սիմոնյանն ու Սամվել Հակոբյանը, որոնք նշեցին իրենց նորամուտը «Ուրարտուի» գլխավոր թիմի կազմում։
Հանդիպումը բավականին ակտիվ մեկնարկեցին «Ուրարտուի» ֆուտբոլիստները։ Ալեքսանդր Գրիգորյանի գլխավորած թիմի տղաները բավականին ագրեսիվ էին գործում հարձակման գծում, խնդիրներ ստեղծելով «Փյունիկի» պաշտպանների համար։ 19-րդ րոպեին անկյունայինի խաղարկումից հետո Եվգենի Օսիպովը օդային պայքարում հաղթող դուրս եկավ, բայց վերջինիս հարվածը շեղ ստացվեց։
Այդուհանդերձ մինչև ընդմիջում «Փյունիկի» ֆուտբոլիստները կարողացան բացել հաշիվը։ Բազմաքայլ կոմբինացիայի արդյունքում աչքի ընկավ Ժոզեֆ Օմա Ադան՝ 0-1։ Մինչև ընդմիջում նոր գոլեր չգրանցվեցին։
Երկրորդ խաղակեսն էլ «Ուրարտուն» բավականին ակտիվ սկսեց։ Հանդիպման 54-րդ րոպեին անչափ գեղեցիկ գոլի հեղինակ կարող էր դառնալ Գևորգ Տարախչյանը, որը մոտ 25 մետր հեռավորությունից շեշտակի հարված կատարեց դեպի Սուգրոբովի պաշտպանած դարպասը։ Գնդակը հետմղվեց դարպասաձողից։ Մեկ րոպե անց էլ «Ուրարտուի» ֆուտբոլիստները վտանգավոր գրոհ ձեռնարկեցին, բայց այս անգամ էլ դարպասապահը փրկեց «Փյունիկին» վերահաս գոլից։
«Ուրարտուն» փորձում և ամեն ինչ անում էր խաղի հաշիվը հավասարեցնելու համար, բայց նոր գոլեր այդպես էլ չգրանցվեցին։ Այսպիսով, «Ուրարտուն» ավարտում է ելույթները Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունում։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ՓՅՈՒՆԻԿ» 0-1
0-1 Ժոզեֆ Օմա Ադա (41’)
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» 24. Արսեն Բեգլարյան, 77. Էրիկ Սիմոնյան, 19. Եվգենի Օսիպով (ա), 5. Հակոբ Հակոբյան, 15. Հրաչյա Գեղամյան, 29. Պիտեր Մուտումոսի, 39. Դավիթ Պապիկյան (23. Նարեկ Պետրոսյան 34'), 10. Կարեն Մելքոնյան, 9. Եվգենի Կոբզար (93. Սեմյոն Սինյավսկի 71'), 78. Գևորգ Տարախչյան (14. Ժոզեֆ Սանդեյ 71'), 55. Սամվել Հակոբյան (28. Աբրահամ Պորտուգալյան 46'):
Պահեստայիններ․ 1. Անատոլի Այվազով, 23. Նարեկ Պետրոսյան, 28. Աբրահամ Պորտուգալյան, 30. Էդվարդ Կպոդո, 93. Սեմյոն Սինյավսկի, 14. Ժոզեֆ Սանդեյ, 20. Ռուբեն Եսայան.
«ՓՅՈՒՆԻԿ» 31. Վլադիմիր Սուգրոբով, 3. Արթուր Քարտաշյան, 22. Ռոբերտ Հակոբյան, 2. Սերոբ Գրիգորյան (4. Անտոն Բելով 65'), 11. Մֆինգի Գայ Մագեմա, 80. Դանիել Աղբալյան, 5. Արմեն Մանուչարյան (ա), 7. Արտյոմ Սիմոնյան, 13. Էրիկ Ազիզյան (44. Նորայր Ղազարյան 65'), 79. Լևոն Վարդանյան (42. Ալֆրեդ Ստեֆան 74'), 96. Ժոզեֆ Ադա Օմա (8. Անտոնիո Ստանկով 84'):
Պահեստայիններ՝ 12. Սևակ Ասլանյան, 8. Անտոնիո Ստանկով, 4. Անտոն Բելով, 44. Նորայր Ղազարյան, 42. Ալֆրեդ Ստեֆեն:

ЗАКАНЧИВАЕМ СЕЗОН ПОРАЖЕНИЕМ
В матче 25-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении ФК "Урарту" на своем поле сразился с ФК "Пюник". Команда провела первую домашнюю игру сезона именно с ФК "Пюник", и получилось так, что с тем же соперником "Урарту" провел и последний матч.
В отличии от предыдущего матча, Григорян сделал значительные изменения, на этот раз возможность сыграть получили молодые футболисты - Эрик Симонян  и Самвел Акопян, которые дебютировали в основном составе "Урарту".
Встречу довольно активно начали футболисты "Урарту". Подопечные Александра Григоряна действовали довольно агрессивно в атаке, создавая проблемы защитникам ФК "Пюник". На 19-ой минуте после розыгрыша углового Евгений Осипов выиграл борьбу в воздухе, но его удар был мимо ворот.
Тем не менее, до перерыва футболисты ФК "Пюник" смогли открыть счет. В результате многоходовой комбинации сумел отличиться Джозеф Ома Ада: 0-1. До перерыва новых голов зафиксировано не было.
Второй тайм также ФК "Урарту" начал довольно активно. На 54-ой минуте встречи автором очень красивого гола мог стать Геворг Тарахчян, который примерно на расстоянии 25 метров пушечным ударом направил мяч в ворота Сугробова. Мяч был отбит перекладиной. Спустя минуту футболисты "Урарту" организовали опасную атаку, но в этот раз голкипер спас ФК "Пюник" от возможного гола.
"Урарту" пытался и делал все, чтобы сравнять счет, но новых голов забито так и не было. Таким образом, "Урарту" заканчивает свои выступления в Высшей лиги Чемпионата Армении сезона 2019/20.
"УРАРТУ" - "ПЮНИК" 0-1
0-1 Ада Ома Джозеф 41'
"УРАРТУ": 24. Арсен Бегларян, 77. Эрик Симонян, 19. Евгений Осипов (К), 5. Акоп Акопян, 15. Грачья Гегамян, 29. Питер Мутумоси, 39. Давид Папикян (23. Нарек Петросян 34'), 10. Карен Мелконян, 9. Евгений Кобзарь (93. Семен Синявский 71'), 78. Геворг Тарахчян (14. Джозеф Сандей 71'), 55. Самвел Акопян (28. Абраам Португалян 46').
Занапсные: 1. Анатолий Айвазов, 23. Нарек Петросян, 28. Абраам Португалян, 30. Эдвард Кподо, 93. Семен Синявский, 14. Джозеф Сандей, 20. Рубен Есаян.
"ПЮНИК": 31. Владимир Сугробов, 3. Артур Карташян, 22. Роберт Акопян, 2. Сероб Григорян (4. Антон Белов 65'), 11. Мфинги Магема Гай, 80. Даниэль Агбалян, 5. Армен Манучарян (К), 7. Артем Симонян, 13. Эрик Азизян (44. Норайр Казарян 65'), 79. Левон Варданян (42. Альфред Стефан 74'), 96. Ада Ома Джозеф (8. Антонио Станков 85').
Запасные: 12. Севак Асланян, 8. Антонио Станков, 4. Антон Белов, 44. Норайр Казарян, 42. Альфред Стефан.