ՎԻՏԻՆՅՈ․ «ՀՈՒՍՈՎ ԵՄ, ՈՐ ԿԿԱՐՈՂԱՆԱՄ ԱՅՍ ԹԻՄԻ ՀԵՏ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ ԿԵՐՏԵԼ»
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Ուրարտուն» պայմանագիր է ստորագրել բրազիլացի եզրային կիսապաշտպան Վիկտոր Ուգո Կոելյո Վիեյրայի հետ։ «Ուրարտուի» ֆուտբոլիստի կարգավիճակում նա առաջին հարցազրույցն է տվել, որն էլ ներկայացնում ենք Ձեր ուշադրությանը․
ՏՊԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Այստեղ ինձ շատ լավ եմ զգում։ Շատ ուրախ եմ, որ նման մեծ ակումբում խաղալու հնարավորություն եմ ստացել։ Հուսով եմ, որ այն ժամանակահատվածում, որը կանցկացնեմ այս ակումբում, կկարողանամ թիմի հետ պատմություն կերտել ու կյանքի կոչել առաջադրված բոլոր նպատակները»:
«Հայաստանում նոր չեմ, խաղալու փորձ ունեմ։ Երբ այցելեցի «Ուրարտու» մարզահամալիր, ուրախացա, որովհետև թիմն իսկապես լավ պայմաններով ակադեմիա ունի, ենթակառուցվածքներն էլ լավն են, պրոֆեսիոնալիզմը բարձր մակարդակի վրա է։ Սա հրաշալի ակումբ է»։
ՆՈՐ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
«Հուսով եմ, որ մյուս մրցաշրջանը մեծ հաղթանակների ժամանակաշրջան կլինի, մենք ունենք լավ ֆուտբոլիստներ, որոնք մեծ ներուժ ունեն։ Նախամրցաշրջանային հատվածում մենք հնարավորինս ջանասիրաբար պետք է պատրաստվենք, որպեսզի կարողանանք առաջադրված խնդիրները դարձնել իրականություն»:
ՍՊԱՍԵԼԻՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Հայաստանի առաջնությունը բավականին լավ մրցաշար է, այստեղ հանդես են գալիս մեծ թվով լավ ֆուտբոլիստներ, թիմերը նույնպես լավն են։ Հուսով եմ, որ մյուս մրցաշրջանում մենք թիմով կկարողանանք կյանքի կոչել առաջադրված խնդիրները ու Եվրոպա լիգայի կամ Չեմպիոնների լիգայի ուղեգիր վաստակել և իհարկե հռչակվել երկրի չեմպիոն»։

ВИТИНЬО: «НАДЕЮСЬ, ЧТО С ЭТОЙ КОМАНДОЙ Я СМОГУ СОТВОРИТЬ ИСТОРИЮ»
Ранее мы сообщали, что ФК «Урарту» подписал контракт с бразильским полузащитником Виктором Уго Коэльо Виейрой. В качестве футболиста "Урарту" Витиньо дал нам свое первое интервью.
«Здесь я чувствую себя очень хорошо. Я очень рад, что получил возможность сыграть в таком большом клубе. Я надеюсь, что за время, которое проведу в этом клубе, я смогу сотворить историю с командой и реализовать все поставленные цели».
О ФУТБОЛЬНОМ КЛУБЕ «УРАРТУ»
«Я не новичок в Армении, у меня есть опыт игры тут. Когда я посетил спорткомплекс «Урарту», я обрадовался, потому что у команды есть академия с действительно хорошими условиями, хорошая инфраструктура, профессионализм на высоком уровне. Это замечательный клуб».
О НОВОМ СЕЗОНЕ
«Чемпионат Армении – довольно хороший турнир, здесь играет много хороших футболистов, команды тоже хороши. Надеюсь, что в следующем сезоне мы с командой сможем выполнить поставленные задачи и заработать путевку в Лигу Европы или Лигу чемпионов и, конечно же, стать чемпионами страны».
ОБ ОЖИДАНИЯХ
«Надеюсь, что следующий сезон будет периодом великих побед, у нас есть хорошие футболисты, у которых большой потенциал. В предсезонном периоде мы должны как можно более тщательно подготовиться, чтобы воплотить в жизнь поставленные цели».