ՄԵՐ ԱՂՋԻԿՆԵՐԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ ԵՆ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԸ ԿԱՆԱՆՑ ՖՈՒՏԶԱԼԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
Անցած հանգստյան օրերին Կանանց ֆուտզալի բաց առաջնությունում կայացան 2-րդ տուրի հանդիպումները։ Մեր թիմերից երկուսը պայքարի մեջ էին մտել նախորդ շաբաթվանից, իսկ «Ուրարտու-աղջիկներ 3»-ն առաջին հանդիպումն անցկացրեց։
Մ-15 տարեկանների Ե1 խմբում ընդգրկված «Ուրարտու-աղջիկներ 2»-ը հերթական հաղթանակը տոնեց։ Առաջին խաղում մերոնք 3-2 հաշվով հաղթեցին «Արարատ-Արմենիա աղջիկներ 2»-ին։ Իսկ վերջին խաղում «Սիս Կիլիկիա-աղջիկներ 1»-ին պարտության մատնեցին խոշոր՝ 22-0 հաշվով։ Ուշագրավ է, որ այդ խաղում Միլենա Սայադյանը 10 գոլ հեղինակեց։ Վաստակած 6 միավորով մեր աղջիկներն այժմ խմբի առաջատարն են։
15+Ե2 ենթախմբում հանդես եկող «Ուրարտու-աղջիկներ 1»-ը վստահ մեկնարկեց առաջնությունում՝ առաջին խաղում 5-2 հաշվով հաղթանակ տոնելով «Ֆուրիա Ուրիշ ֆուտբոլ» թիմի նկատմամբ։ Իսկ երկրորդ խաղում մեր աղջիկների մրցակիցը մրցաշարի ամենափորձառու թիմերից մեկն էր՝ «Ալաշկերտի» աղջիկների թիմը։ Բավական լարված պայքարում ընթացած խաղում հաղթողը չորոշվեց։ Առաջին խաղակեսում թիմերի փոխանած մեկական գնդակները ձևակերպեցին հանդիպման վերջնական հաշիվը։ Մեր թիմի կազմում միակ գոլը խփեց Լուսինե Կոստանյանը։
Թիմի նորեկներով կազմված մեր երրորդ թիմը, որը հանդես է գալիս Մ-15 տարեկաննների Ե2 ենթախմբում, իր առաջին պաշտոնական հանդիպումն անցկացրեց։ «Վեստ Արմենիա աղջիկներ 2»-ի հետ պայքարում մերոնք զիջեցին 10-2 հաշվով։ Մեր թիմի կազմում գոլի հեղինակներ դարձան Լինա Առաքելյանն ու Անի Օհանյանը։

НАШИ ДЕВОЧКИ ПРОДОЛЖАЮТ ВЫСТУПЛЕНИЯ НА ЖЕНСКОМ ОТКРЫТОМ ЧЕМПИОНАТЕ ПО ФУТЗАЛУ
В минувшие выходные состоялись матчи 2-го тура Женского открытого чемпионата по футзалу. Две наши команды начали борьбу еще на прошлой недели, а команда «Урарту-девочки 3» провела свой первый матч.
Команда Д-15 лет «Урарту-девочки-2», входящая в группу Е1, отпраздновала очередную победу. В первом матче наша команда обыграла команду «Арарат-Армения девочки 2» со счетом 3-2, в крайнем матче одолела команду «Сис-Киликия-девочки 1» с крупным счетом 22-0. Примечательно, что в той игре Милена Саядян забила 10 голов. С 6 очками наши девочки стали лидерами группы.
«Урарту-девочки 1» в подгруппе 15+E2 уверенно стартовали в чемпионате, в первой игре одержав победу со счетом 5-2 над командой «Фурия Уриш Футбол». А во второй игре соперником наших девочек была одна из самых опытных команд турнира - женская команда «Алашкерт». В этом матче, который прошел в довольно напряженной борьбе, победитель не определился. В первом тайме забитые командами голы и составили итоговый счет матча. Единственный мяч в составе нашей команды забила Лусине Костанян.
Наша третья команда, созданная из новичков, которая выступает в подгруппе E2 Д-15 лет, провела свою первую официальную встречу. В поединке с «Вест-Армения-девочки 2» наша команда проиграла со счетом 10-2. В составе нашей команды авторами голов стали Лина Аракелян и Ани Оганян.