ՈՉ-ՈՔԻ ՉԱՐԵՆԱՑԱՎԱՆՈՒՄ
Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրում «Ուրարտուն» հյուրի կարգավիճակում մրցեց Չարենցավանի «Վանի» հետ։ Թիմերը մեկական գոլերով փոխանակվեցին։ Մեր կազմում գոլի հեղինակ դարձավ Օլեգ Պոլյակովը, տանտերերի միակ գոլն էլ խփեց Վլադիմիր Ֆիլիպովը։
Միջազգային հանդիպումներով պայմանավորված դադարի ընթացքում «Ուրարտուն» ունեցավ ոչ միայն Հայաստանի, այլև այլ երկրների հավաքականներ հրավիրված ֆուտբոլիստներ։ Այսօր «Ուրարտուի» մեկնարկային կազմից բացակայում էին թիմի հիմնական խաղացողներ Նարեկ Գրիգորյանը և Սալոմոն Նիրիսարիկեն։
ԳՈԼ ՄԵԿՆԱՐԿՈՒՄ
«Ուրարտուն» հանդիպումը մեկնարկեց բավական վտանգավոր պահերով, սակայն գոլային պահերը գոլերի չվերածելու արդյունքում գոլ ընդունեցինք մեր դարպասը։ Պաշտպանությունում թույլ տված սխալից հետո «Վանի» ֆուտբոլիստները կարողացան բացել հանդիպման հաշիվը։ Աչքի ընկավ Վլադիմիր Ֆիիլիպովը։ Խփած գոլից հետո «Վանի» ֆուտբոլիստները սկսեցին ավելի ակտիվ գործել և մինչ ընդմիջում մի քանի պահ էլ ունեին գոլ խփելու։
ՍԱՌՈՒՅՑԸ ԿՈՏՐԵՑԻՆՔ
Առաջնության վերջին 3 խաղերում «Ուրարտուին» չէր հաջողվում գրավել մրցակիցների դարպասը։ Մեր տղաներն ի վերջո գոլ խփեցին 9-րդ տուրում։ Ստանդարտի իրացումից հետո Հակոբ Հակոբյանի հարվածը գոլի վերածեց Օլեգ Պոլյակովը՝ խփելով ընթացիկ մրցաշրջանում իր երրորդ գնդակը։
ՀԱՋՈՐԴԸ՝ «ՆՈՐԱՎԱՆՔ»
Հաջորդ տուրում կրկին կխաղանք Չարենցավանում։ Մրցելու ենք «Նորավանքի» հետ, որն այս տուրում հյուրընկալվելու է ԲԿՄԱ-ին։ Հավելենք, որ այս տուրից հետո «Ուրարտուն» վաստակած 10 միավորով շարունակում է զբաղեցնել 6-րդ հորիզոնականը։
«ՎԱՆ» - «ՈՒՐԱՐՏՈԻ» 1-1
1-0 Վլադիմիր Ֆիլիպով (11’), 1-1 Օլեգ Պոլյակով (61’)
«ՎԱՆ»․ 12. Արման Մելիքսեթյան, 3․ Անդրանիկ Ոսկանյան (ա), 6․ Արգիշտի Պետրոսյան, 19․ Ալեքսանդր Ստեպանով, 18․ Վահագն Այվազյան, 8․ Գագիկ Դաղբաշյան (23․ Դմիտրի Կուզկին 61’), 28․ Ալեքսանդր Հովհաննիսյան, 13․ Էմանուել Միրեկու, 7․ Վլադիմիր Ֆիլիպով (16․ Լուիզ Ֆելիպե Կոստա Մենեզես 61’), 88․ Զավեն Բադոյան (99․ Չիդի Բոլու Պասկալ 70’), 9․ Ախմեդ Ջինդոյան (17․ Ստեֆան Կոբենան 46’ (27․ Ջոսուե Գաբա 67’)։
Պահեստայիններ՝  22․ Նիկոլայ Ցիգան, 21․ Դավիթ Պապիկյան, 2․ Կոուկոու Էմիլիե Նդրի, 23․ Դմիտրի Կուզկին, 44․ Նորիկ Մկրտչյան, 16․ Լուիզ Ֆելիպե Կոստա Մենեզես, 29․ Միքայել Գալստյան, 17․ Ստեֆան Կոբենան, 27․ Ջոսուե Գաբա, 99․ Չիդի Բոլու Պասկալ, 11․ Էռնիստ Բատիրկանով։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ». 24. Արսեն Բեգլարյան, 4. Արմեն Մանուչարյան (36. Խարիտոն Այվազյան 67’), 14. Պյոտր Տեն, 15. Աննան Մենսահ, 2. Նանա Անտվի (25. Էդգար Գրիգորյան 67’), 8. Ուգոչուկվու Իվու, 9. Նարեկ Աղասարյան (21. Նարեկ Գրիգորյան 55’), 5. Հակոբ Հակոբյան (ա) (19. Սերգեյ Մկրտչյան 81’), 90. Օլեգ Պոլյակով, 10. Կարեն Մելքոնյան, 23. Լիվիո Միլտս:
Պահեստայիններ՝ 96. Անատոլի Այվազով, 77. Էրիկ Սիմոնյան, 36. Խարիտոն Այվազյան, 18. Սալոմոն Նիրիսարիկե, 95. Վարդան Արզոյան, 3. Կարեն Գալստյան, 25. Էդգար Գրիգորյան, 6. Պիտեր Մուտումոսի, 21. Նարեկ Գրիգորյան, 19. Սերգեյ Մկրտչյան, 33. Վիտինյո, 20. Գոռ Լուլուկյան:

В 9-ом туре Vbet Премьер-лиги Армении «Урарту» в гостях встречался с чаренцаванским «Ваном». Команды обменялись по одному голу. Автором гола в нашей команде стал Олег Поляков, а единственный гол хозяев забил Владимир Филиппов.
Во время перерыва на международные матчей у «Урарту» были футболисты, которые были прглашены как в сборную Армении, причем разных возрастных категорий, так и в национальные сборные других стран. В сегодняшнем матче основные игроки команды Нарек Григорян и Саломон Нирисарике отсутствовали в стартовом составе «Урарту».
ГОЛ В НАЧАЛЕ МАТЧА
Матч для «Урарту» начался с довольно опасных моментов, но в результате того, что голевые моменты не реализовались, мы пропустили гол. После ошибки в обороне футболисты «Вана» смогли открыть счет матча. Отличиться сумел Владимир Филиппов. После гола футболисты «Вана» стали активнее, у них даже было несколько моментов, чтобы забить гол до перерыва.
РАССТОПИЛИ ЛЕД
В последних 3 матчах чемпионата «Урарту» не удавалось поразить ворота соперников. В 9-ом туре наши ребята наконец-то смогли забить гол. У штрафной площади соперников был назначен штрафной удар, после удара Акопа Акопяна поразить ворота со второй попытки сумел Олег Поляков, тем самым забив свой третий гол в текущем сезоне.
СЛЕДУЮЩИЙ «НОРАВАНК»
Следующий тур мы проведем снова в Чаренцаване, где наша команда сразится с «Нораванком». Добавим, что по итогам этого тура «Урарту» продолжает занимать 6-ое место с 10 очками в активе.
«ВАН» - «УРАРТУ» 1-1
1-0 Владимир Филиппов (11'), 1-1 Олег Поляков (61')
«ВАН»: 12. Арман Меликсетян, 3․ Андраник Восканян (к), 6․ Аргишти Петросян, 19․ Александр Степанов, 18․ Ваагн Айвазян, 8․ Гагик Дагбашян (23․ Дмитрий Кузькин 61'), 28. Александр Оганесян, 13․ Эмануэль Миреку, 7. Владимир Филиппов (16․ Луис Фелипе Коста Менезес 61'), 88. Завен Бадоян (99․ Чиди Болу Паскаль 70'), 9․ Ахмед Джиндоян (17 Стефан Кобенан 46' (27․ Джосуе Габа 67').
Запасные: 22․ Николай Цыган, 21․ Давид Папикян, 2․ Коукоу Эмили Ндри, 23. Дмитрий Кузькин, 44․ Норик Мкртчян, 16․ Луис Фелипе Коста Менезеш, 29․ Микаэль Галстян, 17․ Стефан Кобенан, 27․ Джосуе Габа, 99․ Чиди Болу Паскаль, 11․ Эрнист Батырканов.
«УРАРТУ»: 24. Арсен Бегларян, 4. Армен Манучарян (36. Харитон Айвазян 67'), 14. Петр Тен, 15. Аннан Менса, 2. Нана Антви (25. Эдгар Григорян 67'), 8. Угочукву Иву, 9. Нарек Агасарян (21. Нарек Григорян 55'), 5. Акоп Акопян (к) (19. Сергей Мкртчян 81'), 90. Олег Поляков, 10. Карен Мелконян, 23. Ливио Милтс.
Запасные: 96. Анатолий Айвазов, 77. Эрик Симонян, 36. Харитон Айвазян, 18. Саломон Нирисарике, 95. Вардан Арзоян, 3. Карен Галстян, 25. Эдгар Григорян, 6. Питер Мутумоси, 21. Нарек Григорян, 19. Сергей. Мкртчян, 33. Витиньо, 20. Гор Лулукян.