ՄԱՆԿԱՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՄԵԿՆԱՐԿՈՒՄ ԵՆ
ՀՖՖ մրցումների կազմակերպման ու անցկացման բաժինը հաստատել է 2020/2021 մրցաշրջանի մանկապատանեկան առաջնությունների խաղացանկը։
Այսպիսով, մրցաշրջանը մանկապատանեկան թիմերի համար կմեկնարկի մարտի 1-ին։ Յուրաքանչյուր տարիքային թիմ հանդես կգա 2 խմբերում՝ A և B։ Առաջնության առաջին օրը պայքարի մեջ կմտնի Մ-18 տարեկանների առաջին խմբում ընդգրկված «Ուրարտու-1-05» թիմը և կմրցի «Գանձասար-Երևան-04»-ի հետ։ Մինչև 14 տարեկանների առաջին թիմերը առաջնությունը կսկսեն մարտի 14-ից, իսկ մինչև 16 տարեկանները՝ մարտի 13-ից։
Հավելենք, որ Մ-10, Մ-12 և ինչպես նաև Մ-14, Մ-16, Մ-18 C խմբերի առաջնությունների օրերը հայտնի կդառնան ավելի ուշ։

СТАРТУЮТ ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИЕ ЧЕМПИОНАТЫ
Департамент ФФА по организации и проведения соревнований утвердил расписание дестко-юношеских чемпионатов сезона 2020/2021.
Таким образом, чемпионат для детско-юношеских команд стартует 1-го марта. Каждая возрастная команда сыграет в 2-х группах: A и B. В первый день чемпионата в бой вступит команда «Урарту-1-05», входящая первую группу возрастной категории до 18 лет, и сразится с командой «Гандзасар-Ереван-04». Первые команды возрастной категории до 14 лет стартуют в чемпионате 14-го марта, а до 16 лет - 13 марта.
Добавим, что дни чемпионатов взрастных категорий Д-10, Д-12, а также Д-14, Д-16, Д-18 группы С станут известны позже.