ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՀԱՇՎՈՎ ԶԻՋԵՑԻՆՔ «ՓՅՈՒՆԻԿԻՆ»
VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի հետաձգված 11-րդ տուրի շրջանակում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ նվազագույն հաշվով զիջեց «Փյունիկին»։ Հանդիպման միակ գոլը խփեց Իգոր Լեյտը։
Առաջնության նախորդ խաղում «Ուրարտուն» ծանր հանդիպում անցկացրեց «Ալաշկերտի» հետ՝ հանդիպման վերջին րոպեին գոլ բաց թողնելով, իսկ «Փյունիկը» 3-0 հաշվով վստահ առավելության էր հասել «Վանի» նկատմամբ։
«Ալաշկերտի» հետ խաղի համեմատ մեր թիմի կազմում մեկ փոփոխություն կար․ Օլեգ Պոլյակովի փոխարեն, որն այդ խաղում վնասվածք էր ստացել, այս խաղում հանդիպման մենարկային րոպեներից խաղադաշտ էր դուրս եկել Վիտինյոն։ Հանդիպումն ակտիվ մեկնարկ ունեցավ, սակայն վտանգավոր պահերը քիչ էին թե՛ առաջին խաղակեսում, թե՛ ամբողջ հանդիպման ընթացքում։ Մեր կազմում ակտիվ գործողություններով աչքի ընկան հատկապես Կարեն Մելքոնյանը և Էդգար Գրիգորյանը։ Բացի այդ, բավականին վտանգավոր իրավիճակներում ոչ մեկ անգամ վստահ գործեց Արսեն Բեգլարյանը։ Հարձակման գծում սխալ գործողությունների արդյունքում 26-րդ րոպեին «Փյունիկը» հակագրոհ ձեռնարկեց, որն էլ գոլով եզրափակեց Իգոր Լեյտը։
Երկրորդ խաղակեսում էլ խաղային առավելությունը «Ուրարտուի» կողմն էր, տանտերերը անընդհատ նետվում էին գրոհների, իսկ դրանց եզրափակում չտալուց հետո հյուրերն անընդհատ փորձում էին հակագրոհներով սպառնալ մեր դարպասին։ Այս խաղում, սակայն, այլ գոլեր չգրանցվեցին, և «Ուրարտուն» երկրորդ խաղն անընդմեջ պարտություն կրեց նվազագույն հաշվով․ «Ուրարտու» - «Փյունիկ»՝ 0-1։
Այս խաղից հետո «Ուրարտուն» իր ակտիվում ունի 24 միավոր և շարունակում է ընթանալ 5-րդ հորիզոնականով։ Հաջորդ հանդիպումը կրկին տանը կանցկացնենք գործող չեմպիոն «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումը «Ուրարտու» մարզադաշտում կկայանա ապրիլի 25-ին և կմեկնարկի ժամը 19։00-ին։
«Ուրարտու» - «Փյունիկ» 0-1
0-1 Իգոր Լեյտ (26')
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ». 24․ Արսեն Բեգլարյան, 14․ Պյոտր Տեն (36․ Խարիտոն Այվազյան 79'), 26․ Աննան Մենսահ, 67․ Վադիմ Պարամոնով, 25․ Էդգար Գրիգորյան (88․ Ջեյմս Սանթոս 79'), 5․ Հակոբ Հակոբյան (ա), 30․ Ուգոչուկվու Իվու, 33․ Վիտինյո (15․ Աբրահամ Պորտուգալյան 84'), 10․ Կարեն Մելքոնյան (9․ Եվգենի Կոբզար 68'), 38․ Իսահ Ալիյու (11․ Գևորգ Տարախչյան 46'), 12․ Ջոնել Դեսիրե։
Պահեստայիններ՝ 31․ Գրիգորի Մաթևոսյան, 18․ Սալոմոն Նիրիսարիկե, 36․ Խարիտոն Այվազյան, 77․ Էրիկ Սիմոնյան, 17․ Տիգրան Այունց,  88․ Ջեյմս Սանթոս, 6․ Պիտեր Մուտումոսի, 8․ Իգոր Պադերին, 11․ Գևորգ Տարախչյան, 9․ Եվգենի Կոբզար, 15․ Աբրահամ Պորտուգալյան, 28․ Ռոբերտ Բաղրամյան։
«ՓՅՈՒՆԻԿ» 71. Ստանիսլավ Բուչնև, 77․ Իգոր Գոնչար, 88․ Վալերի Բոլդենկով (3․ Արթուր Քարտաշյան 46'), 9․ Անտոն Կոբյալկո (24․ Եվհեն Բուդնիկ 56'), 2․ Սերոբ Գրիգորյան, 13․ Սալու Դրամանե, 80․ Իբառա Հերնանդես, 99․ Միկիտա Տատարկով, 18․ Ալիկ Առաքելյան (ա) (29․ Օլեգ Կոժուշկո 71'), 90․ Խոսե Կառաբայո (19․ Արտյոմ Ավանեսյան 46'), 93․ Իգոր Լեիտ (10․ Արթուր Գրիգորյան 66')։
Պահեստայիններ՝  94․ Հերման Պեկով, 70․ Բալզա Լիսկանո, 29․ Օլեգ Կոժուշկո, 96․ Արման Հովհաննիսյան, 10․ Արթուր Գրիգորյան, 19․ Արտյոմ Ավանեսյան, 11․ Հովհաննես Հարությունյան, 8․ Գոռ Մալաքյան, 7․ Էրիկ Ազիզյան, 3․ Արթուր Քարտաշյան, 46․Տիգրան Սարգսյան, 24․ Եվհեն Բուդնիկ։

С МИНИМАЛЬНЫМ СЧЕТОМ ПРОИГРАЛИ «ПЮНИКУ»
В рамках перенесенного с 11-го тура VBET Премьер-лиги Армении «Урарту» дома проиграл «Пюнику» с минимальным счетом. Единственный гол матча забил Игор Лейтe.
В предыдущем матче чемпионата «Урарту» провел тяжелый матч с «Алашкертом», пропустив гол на последней минуте матча, а «Пюник» имел уверенное преимущество над «Ваном» 3-0.
По сравнению с матчем с «Алашкертом» в нашей команде произошла одна замена, вместо Олега Полякова, в стартовый состав был включен Витиньо. Матч получился активным, но опасных моментов было мало как в первом тайме, так и на протяжении всего матча. В составе нашей команды активными действиями отличались Карен Мелконян и Эдгар Григорян. К тому же Арсен Бегларян уверенно действовал в довольно опасной ситуации. В результате неправильных действий в линии атаки на 26-ой минуте «Пюник» предпринял контратаку, которая завершилась голом Игора Лейта.
Во втором тайме преимущество было у «Урарту», хозяева поля постоянно атаковали, к сожалению, атаки не находили своего завершения. Гости пытались угрожать нашим воротам контратаками. Правда, в этом матче других голов забито не было. «Урарту» с минимальным счетом проиграл вторую игру подряд․ «Урарту» - «Пюник» 0-1.
После этого матча «Урарту» имеет в активе 24 очка и продолжает оставаться на 5-ом месте. Следующий матч мы снова проведем дома, на этот раз встречаясь с действующим чемпионом страны - футбольным клубом «Арарат-Армения». Матч состоится на стадионе «Урарту» 25-го апреля, начало в 19:00.
«УРАРТУ» - «ПЮНИК» 0-1
0-1 Игор Лейтe (26')
«УРАРТУ»: 24․ Арсен Бегларян, 14․ Петр Тен (36․ Харитон Айвазян 79'), 26․ Аннан Менса, 67․ Вадим Парамонов, 25․ Эдгар Григорян (88․ Джеймс Сантос 79'), 5․ Акоп Акопян (к), 30․ Угочукву Иву, 33․ Витиньо (15․ Абраам Португалян 84'), 10․ Карен Мелконян (9․ Евгений Кобзарь 68'), 38․ Иса Алию (11․ Геворг Тарахчян 46'), 12․ Джонель Десире.
Запасные: 31. Григорий Матевосян, 18․ Саломон Нирисарике, 36․ Харитон Айвазян, 77․ Эрик Симонян, 17․ Тигран Аюнц, 88․ Джеймс Сантос, 6․ Питер Мутумоси, 8․ Игорь Падерин, 11․ Геворг Тарахчян, 9․ Евгений Кобзарь, 15․ Абраам Португалян, 28. Роберт Баграмян.
«ПЮНИК»: 71. Станислав Бучнев, 77. Игорь Гончар, 88․ Валерий Болденков (3․ Артур Карташян 46'), 9․ Антон Кобялко (24․ Евген Будник 56'), 2․ Сероб Григорян, 13․ Салу Драмане, 80․ Ибара Эрнандес, 99․ Микита Татарков, 18․ Алик Аракелян (к) (29․ Олег Кожушко 71'), 90․ Хосе Карабальо (19․ Артем Аванесян 46'), 93․ Игор Лейтe (10. Артур Григорян 66').
Запасные: 94․ Эрман Пенков, 70․ Бальза Лискано, 29․ Олег Кожушко, 96․ Арман Оганесян, 10. Артур Григорян, 19․ Артем Аванесян, 11․ Оганес Арутюнян, 8․ Гор Малакян, 7. Эрик Азизян, 3․ Артур Карташян, 46․Тигран Саркисян, 24․ Евген Будник.