ՆԱՐԵԿ ԱՂԱՍԱՐՅԱՆ․ «ՆՊԱՏԱԿԸ ՄԵԿՆ Է՝ ՓՈՐՁԵԼՈՒ ԵՆՔ ԱՆՊԱՅՄԱՆ ՀԱՂԹԵԼ»
«Ուրարտու» - «Մարիբոր» դիմակայության նախօրեին «Ուրարտուի» կիսապաշտպան Նարեկ Աղասարյանը  նախախաղային ասուլիսում պատասխանեց լրագրողների հարցերին
- «Ուրարտուի» կազմում Ձեր նորամուտը նշեցիք նման կարևոր խաղում, հետաքրքիր է՝ ի՞նչ զգացողություններ կային խաղից առաջ ու արդեն հանդիպման ընթացքում։
-Զգացողությունները լավն էին ինչպես հանդիպումից առաջ, այնպես էլ հանդիպման ընթացքում ու դրանից հետո, փորձեցի թիմիս օգնել, որը հնարավորինս ստացվեց իմ կարծիքով։ Փոքր ինչ լարվածություն կար, քանի որ նորամուտիս խաղն էր։
- Մրցակիցն ի՞նչ տպավորություն թողեց։
- «Մարիբորը» լավ թիմ է, կազմակերպված ֆուտբոլ են խաղում, եվրագավաթներում էլ մեծ փորձ ուներ, ինչը երևաց խաաղադաշտում։
- Խաղում ես կիսապաշտպանությունում, իսկ «Ուրարտուում» մրցակցությունը բավականին մեծ է այդ դիրքում, ի՞նչ կասես այդ մասին։
- «Ուրարտուն» ուժեղ թիմ է, և, բնականաբար, մրցակցություն այստեղ նորմալ է յուրաքանչյուր դիրքում, բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ ուժեղանում են հենց մրցակցության մեջ։

НАРЕК АГАСАРЯН: «ЦЕЛЬ ОДНА - ПОСТАРАЕМСЯ ОБЯЗАТЕЛЬНО ВЫИГРАТЬ»
Накануне матча «Урарту» - «Марибор» полузащитник «Урарту» Нарек Агасарян ответил на вопросы журналистов на предматчевой пресс-конференции.
- Ты отметил свой дебют в составе «Урарту» в такой важной игре, интересно, какие чувства были перед игрой и уже во время матча.
- Ощущения были хорошие и до матча, во время, и после матча, я старался помочь своей команде, что, на мой взгляд, по возможности получилось. Было небольшое напряжение, потому что это был мой дебютный матч.
- Какое впечатление оставил соперник?
- «Марибор» - хорошая команда, они играют в организованный футбол, у них был большой опыт еврокубков, который был виден на поле.
- Ты играете в полузащите, а в «Урарту» конкуренция на этой позиции достаточно большая, что ты можешь об этом сказать?
- «Урарту» - сильная команда, и, конечно, конкуренция здесь нормальная на всех позициях, все футболисты становятся сильнее соревнуясь.