ԱՐՍԵՆ ԲԵԳԼԱՐՅԱՆԻ ԱՊԱՔԻՆՈՒՄԸ ԴՐԱԿԱՆ ԴԻՆԱՄԻԿԱ ՈՒՆԻ
«Ուրարտուի» դարպասապահ Արսեն Բեգլարյանը, որը տևական ժամանակ բացակայում էր վնասվածքի պատճառով աստիճանաբար մարզավիճակ է հավաքում։ 28-ամյա ֆուտբոլիստը մարզվում է անհատական ծրագրով, որոշ վերապահումներով ու սահմանափակումներով նաև ընդհանուր խմբի հետ։
Մեզ հետ զրույցում թիմի բժիշկ Արսեն Համբարյանը նշեց հետևյալը․ «Արսեն Բեգլարյանի ապաքինումը դրական դինամիկա ունի։ Ճիշտ է, դեռ որոշ սահմանափակումներով է մարզվում և հիմնականում անհատական ծրագրով, բայց մոտ ժամանակներում այդ սահմանափակումներն էլ կհանվեն»։
Հավելենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահը վնասվածք էր ստացել  մարզման ժամանակ, ինչի արդյունքում ստիպված եղավ բաց թողնել նախորդ առաջնության վերջնամասը և եվրագավաթային հանդիպումները։

ВОССТАНОВЛЕНИЕ АРСЕНА БЕГЛАРЯНА ИМЕЕТ ПОЛОЖИТЕЛЬНУЮ ДИНАМИКУ
Отсутствовавший из-за травмы голкипер «Урарту» Арсен Бегларян постепенно набирает форму. 28-летний футболист тренируется по индивидуальной программе, а также с некоторыми ограничениями и с общей группой.
В беседе с нами врач команды Арсен Амбарян отметил следующее: «Восстановлние Арсена Бегларяна имеет положительную динамику. Правда, он все еще тренируется с некоторыми ограничениями, в основном по индивидуальной программе, но в ближайшем будущем эти ограничения также будут сняты».
Добавим, что голкипер сборной Армении получил травму во время тренировки, в результате чего ему пришлось пропустить последнюю часть предыдущего чемпионата, а также еврокубковые матчи.