ՎԱՐԴԱՆ ԱՐԶՈՅԱՆ․ «ՀԱՐԱԶԱՏ ՎԱՅՐ ՎԵՐԱԴԱՌՆԱԼԸ ՄԻՇՏ ՀԱՃԵԼԻ Է»
Ինչպես տեղեկացրել ենք, «Ուրարտուն» պայմանագիր է ստորագրել 26-ամյա պաշտպան Վարդան Արզոյանի հետ։ Հարազատ ակումբ տեղափոխվելուց հետո ֆուտբոլիստի հետ զրուցել ենք տպավորությունների ու թիմում իր նպատակների մասին․
«Ուրարտուն» ինձ համար հարազատ ակումբ է, այստեղից եմ սկսել առաջին քայլերս, շատ ուրախ եմ վերադարձիս համար, այստեղ մթնոլորտը շատ լավն է։ Թիմի որակներին ծանոթ եմ, հանդիպումներին հետևել եմ, լավ ֆուտբոլիստներ ունենք, որոնց հետ փորձելու ենք հաջողությունների հասնել»։
ԹԻՄՈՒՄ ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼՈՒ ՈՒ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Թիմն ինձ լավ ընդունեց, տղաների հետ արդեն  բավական ժամանակ է՝ մարզվում ենք, հարմարվել եմ թիմի խաղաոճին։ Երկու օրից էլ մեկնարկում է առաջնությունը, կփորձենք լավ սկսել այն ու ավարտել մրցանակային տեղերում։ Կօգնեմ թիմին ինչով կարող եմ, հուսամ՝ կկարողանամ արդարացնել սպասելիքները»։

ВАРДАН АРЗОЯН: «ВОЗВРАЩАТЬСЯ В РОДНОЕ МЕСТО ВСЕГДА ПРИЯТНО»
Напомним, что «Урарту» подписал контракт с 26-летним защитником Варданом Арзояном. После перехода в родной клуб мы побеседовали с футболистом о его впечатлениях и целях в команде․
«Урарту» для меня являтся родным клубом, так как именно здесь я начал свои первые шаги. Очень рад своему возвращению, атмосфера здесь очень хорошая. Я знаком с качествами команды, следил за матчами, у команды есть хорошие футболисты, с которыми мы постараемся добиться успеха».
О ВЫСТУПЛЕНИИ В КОМАНДЕ И ЦЕЛЯХ
«Команда меня хорошо приняла, уже долгое время, как я тренируюсь с ребятами, уже успел адаптироваться под стиль игры команды. Чемпионат начнется через два дня, мы постараемся хорошо его начать и закончить на призовых местах. Буду помогать команде, чем могу, надеюсь, что смогу оправдать ожидания».