ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ․ «ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎՈՒՄ Է»
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Ուրարտուի» գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանը վերադարձել է Հայաստան։ Այժմ նա ինքնամեկուսացված է և թիմի մարզումներին կարող է մասնակցել միայն մեկուսացման համար պահանջվող ժամանակն անցկացնելուց հետո։ Մենք հեռախոսազրույց ենք ունեցել Գրիգորյանի հետ․
«Ինձ լավ եմ զգում, այժմ մեկուսացված եմ և պետք է պահպանեմ անվտանգության բոլոր կանոնները։ Սարսափելի ոչինչ չկա, որովհետև իմ մարզչական շտաբն իրականացնում է այն աշխատանքը, որը հարկավոր է։ Մարզումները նկարահանվում են, իսկ ես տեսանյութերի օգնությամբ հետևում եմ աշխատանքի ընթացքին, վերլուծում ու շտկումներ կատարում։ Այժմ հարկավոր է պահպանել ինքամեկուսացման պահանջները»։
Հավելենք, որ Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 19-րդ տուրում «Ուրարտուն» կմրցի «Գանձասար-Կապանի» հետ։ Այդ հանդիպումը կկայանա «Ուրարտու» մարզահամալիրում հունիսի 1-ին և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։ Խաղն անցկացվելու է առանց հանդիսականների։

АЛЕКСАНДР ГРИГОРЯН: “ВСЯ НЕОБХОДИМАЯ РАБОТА ВЫПОЛНЯЕТСЯ”
Ранее мы сообщали, что главный тренер “Урарту Александр Григорян вернулся в Армению. На данный момент он изолирован и может участвовать в тренировках команды только после проведения необходимого времени в изоляции. У нас состоялся телефонный разговор с Григоряном․
“Я чувствую себя хорошо, теперь я в изоляции, и я должен соблюдать все правила безопасности. В этом нет ничего страшного, потому что мой тренерский штаб делает ту работу, которая необходима. Тренировки снимаются, и я с помощью видео слежу за рабочим процессом, анализирую и делаю исправления. Теперь необходимо следовать требованиям самоизоляции”.
Добавим, что в 19 туре Высшей лиги Чемпионата Армении “Урарту” сразится с ФК “Гандзасар-Капан”. Матч пройдет на стадионе “Урарту” 1-го июня, начало в 18:30. Встреча пройдет без зрителей.