ԱՆԱՏՈԼԻ ԱՅՎԱԶՈՎ․ «ԹԻՄԻՆ ԲԱՌԵՐ ՀԱՐԿԱՎՈՐ ՉԵՆ ԱՌԱՋԻԿԱ ԽԱՂԻ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՍԿԱՆԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ»
Կարանտինային դադարից հետո Անատոլի Այվազովն անցացրեց առաջին պաշտոնական հանդիպումը «Ուրարտուի» կազմում։ «Գանձասար-Կապանի» հետ խաղից հետո (1-1), զրուցել ենք 24-ամյա դարպասապահի հետ․
«Կարծում եմ, որ երկու թիմերի կողմից այս խաղի ընթացքում գոլային շատ պահեր այդքան էլ չեղան։ Հիմնականում պայքար էր ծավալվում։ Այն մտքին եմ, որ գրանցված արդյունքն օրինաչափ էր, որևէ թիմ այս խաղում հաղթանակի արժանի չէր։ Ոչ-ոքին այս հանդիպման օրինաչափ արդյունքն էր»։
«Ես չեմ ասի, որ իմ լավագույն մարզավիճակում եմ գտնվում, որովհետև գրեթե 4 ամիս խաղային պրակտիկա չկար։ Մարզումների ընթացքում աշխատելը այլ բան է, իսկ ֆուտբոլիստները լավ մարզավիճակի հասնում են խաղերի օգնությամբ։ Հուսով եմ, որ խաղ առ խաղ կբարելավեմ ու կհասնեմ իմ լավագույն մարզավիճակին»։
ԳԱՎԱԹԱՅԻՆ ԽԱՂԻՆ ԸՆԴԱՌԱՋ
«Ես կարծում եմ, որ թիմը գավաթային կիսաեզրափակչի պատասխան հանդիպմանը պատրաստ է։ Կարող ենք ասել, որ առաջնությունում որպես այդպիսին շարժառիթ չունենք, բայց դա չի նշանակում, որ թիմը խաղադաշտ է դուրս գալիս առանց մոտիվացիայի։ Գավաթում ունենք լավ հնարավորություն հաղթել մրցակցին, դուրս գալ եզրափակիչ, այնտեղ էլ հաղթելու դեպքում եվրոգավաթային ուղեգիր վաստակել։ Թիմին բառեր հարկավոր չեն առաջիկա խաղի պատասխանատվությունը հասկանալու համար։ Ես շատ եմ կարևորում, որ վնասվածք ունեցողները վերականգնվեն, որպեսզի մարտական կազմով ներկայանանք այդ հանդիպմանը։ Կարծում եմ, որ մենք ի զորու ենք հաղթահարել «Նոայի» արգելքը»։

АНАТОЛИЙ АЙВАЗОВ: “ДЛЯ КОМАНДЫ НЕ НУЖНЫ КАКИЕ-ТО СЛОВА, ЧТОБЫ ПОНИМАТЬ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ПРЕДСТОЯЩЕГО МАТЧА”
18/06/2020
После карантинного перерыва Анатолий Айвазов провел свой первый официальный матч в составе Урарту. После матча с Гандзасар-Капаном (1-1) мы побеседовали с 24-летним вратарем․
“Считаю, у обеих команд в этом матче не было особых голевых моментов. Больше было борьбы. Я считаю, что результат закономерен, ни одна команда не наиграла на победу. Ничья довольно закономерный результат этого матча”.
“Не сказал бы, что я на пике своей формы. Все-таки 4 месяца не было игровой практики. Наша работа на тренировках – это совсем другое, футболисты в основном набирают форму через игры. От игры к игре я буду прибавлять и выйду на пик своей формы”.
В ПРЕДДВЕРИИ КУБКОВОГО МАТЧА
“Я считаю команда готова, просто с какой-то стороны у нас в Чемпионате как таковой мотивации нет, но это не говорит о том, что команда выходит на матчи не мотивированной. Кубок – это такой турнир, в котором есть прекрасная возможность обыграть соперника, выйти в финал, а там уже, в случае победы, попасть в Еврокубки. То есть для команды не нужны какие-то слова, чтобы понимать ответственность этого матча. Сейчас еще очень важно, чтобы все травмированные игроки восстановились, и мы в полном боевом составе подготовились к этому матчу. Думаю, нам вполне по силам пройти “Ноа”.