ԴԱՎԻԹ ՊԱՊԻԿՅԱՆ. «ՇԱՏ ՈՒՐԱԽ ԵՄ, ՈՐ ՆՈՐԱՄՈՒՏՍ ՀԱՂԹԱՆԱԿՈՎ ՆՇԱՆԱՎՈՐՎԵՑ»
«Փյունիկի» հետ խաղում «Ուրարտուի» 18-ամյա ֆուտբոլիստ Դավիթ Պապիկյանը նշեց իր նորամուտը Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունում։ Մեզ հետ զրույցում Պապիկյանը կիսվել է Բարձրագույն խմբում անցկացրած իր առաջին խաղի մասին տպավորություններով.
ԽԱՂԻ ՈՒ ՆՈՐԱՄՈՒՏԻ ՄԱՍԻՆ
«Տպավորություններս իհարկե լավն են: Ես առաջին անգամ էի հանդես գալիս Բարձրագույն խմբում ու հնարավորություն ստացա հենց մեկնարկից դուրս գալու խաղադաշտ: Իհարկե, հուզմունք կար, բայց առաջին 15 րոպեներից հետո սկսեցի ավելի հանգիստ խաղալ: Ճիշտ է, իմ լավագույն խաղը ցույց չտվեցի, բայց ամեն դեպքում շատ ուրախ եմ նորամուտիս համար»:
ԹԻՄԱԿԻՑՆԵՐԻ ՀԵՏ ԽԱՂԱԿՑՎԱԾՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Կարծում եմ՝ դեռ քիչ ժամանակ է անցել, որպեսզի թե՛ ես հասկանամ ֆուտբոլիստներին, թե՛ նրանք՝ ինձ: Մարզումներն այլ են, այնտեղ կարող է ինչ-որ բան ստացվել ավելի լավ, իսկ խաղի ժամանակ ամեն ինչ այլ է, բայց ես կփորձեմ իմ աշխատանքով ցույց տալ, որ կարող եմ խաղալ Բարձրագույն խմբում»:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԽԱՂԱԼՈՒ ՓՈՐՁԱՌՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Կարող եմ ասել, որ առաջնության մակարդակը բավականին լավն է: Այս պահին բոլոր թիմերը գրեթե հավասար մակարդակ ունեն և դժվար է կանխատեսել, թե որ խաղն ինչպես կավարտվի։ Ինձ համար այս առաջնությունը շատ լավ հնարավորություն է առաջադիմելու և որպես ֆուտբոլիստ կայանալու համար»:

ДАВИД ПАПИКЯН: “ОЧЕНЬ РАД, ЧТО МОЙ ДЕБЮТ ОТМЕТИЛСЯ ПОБЕДОЙ”
В матче с ФК “Пюник” 18-летний футболист “Урарту” Давид Папикян отпраздновал свой дебют в Высшей лиге Чемпионата Армении. В беседе с нами Папикян поделился впечатлениями о своей первой игре в Высшей лиге.
О МАТЧЕ И ДЕБЮТЕ
“У меня, конечно же, хорошие впечатления. Я впервые играл в Высшей лиге, и получил возможность выйти на поле с самого начала. Конечно, было волнение, но после первых 15-ти минут я начал играть более спокойно. Правда, я не показал свою лучшую игру, но в любом случае я очень рад своему дебюту”.
О СЫГРАННОСТИ С ТОВАРИЩАМИ ПО КОМАНДЕ
“Думаю, еще прошло мало времени для того, чтобы понимать игру товарищей, так же, как и им мою. Одно дело тренировки, там может что-то получаться, а совсем другое матчи. Но я постараюсь показать своей работой, что могу играть в Высшей лиге”.
ОБ ОПЫТЕ ИГРЫ В АРМЕНИИ
“Могу сказать, что уровень Чемпионата довольно хороший. На данный момент все команды находятся практически на одном уровне, и сложно предсказать, как закончится тот или иной матч. Для меня этот Чемпионат - отличная возможность для развития и становления хорошим футболистом”.