Ակադեմիայում ֆուտբոլային եռուզեռ է
«Ուրարտու» մարզաբազայում մշտապես ֆուտբոլային եռուզեռ է. պատճառը՝ ակադեմիայի պատանի ֆուտբոլիստներն են, որոնք օրվա մեծ մասը պարապմունքներ են անցկացնում մարզաբազայի տարբեր դաշտերում:
Այսօր մեր օբյեկտիվի «թիրախը» «Ուրարտու-2010-01» թիմն էր, որը, գլխավոր մարզիչ Տիգրան Վարդանյանի (դարպասապահների մարզիչ՝ Հովհաննես Ղազարյան, մարզչի օգնական՝ Նարեկ Վարդանյան) գլխավորությամբ անցկացնում էր իր բավական ակտիվ ու հագեցած պարապմունքը:
Մեզ հետ զրույցում Տիգրան Վարդանյանն ասաց, որ թիմը շաբաթական 3 մարզում է անցկացնում և ունենում 1 խաղ՝ մինչև 10 տարեկանների առաջնությունում. «Մեր մարզումները շատ հետաքրքիր են անցնում, որոնք կրում են նաև ուսուցողական բնույթ: Թիմի տարիքն այնպիսին է, որ փորձում ենք բազային գիտելիքներ տալ, այսպես ասած՝ «ֆուտբոլային այբուբեն» ենք սովորում»:,- ասաց գլխավոր մարզիչը:

В Академии кипит футбольная жизнь
На стадионе “Урарту” всегда кипит футбольная жизнь. Причина - юные футболисты Академии, которые проводят большую часть дня, тренируясь на разных полях спортбазы.
Сегодня “целью” нашего объектива была команда “Урарту 2010-01”, которая под руководством главного тренера Тиграна Варданяна (тренер вратарей - Оганес Казарян и помощник тренера Нарек Варданян) проводила свою довольно активную и насыщенную тренировку.
В беседе с нами Тигран Варданян сказал, что команда тренируется 3 раза в неделю и проводит одну игру в чемпионате до 10 лет: “Наши тренировки проходят очень интересно и носят обучающий характер. Возраст команды таков, что мы стараемся дать базовые знания, так сказать, мы обучаем их “футбольной азбуке”, - сказал главный тренер.