Մայիսի 25-ին Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 18-րդ տուրի շրջանակում կկայանա «Արարատ» - «Ուրարտու» հանդիպումը։
Համաձայն ՀՖՖ-ի մշակած պրոֆեսիոնալ մրցումների անցկացման նոր ուղեցույցի։ Յուրաքանչյուր խաղի համար դաշտի տեր ակումբը պարտավոր է կազմակերպել առավելագույնը 10 լրագրողի (ներառյալ լուսանկարիչներ) հավատարմագրում։ Հանդիպմանը ներկա բոլոր լրագրողները պարտադիր պետք է կրեն պաշտպանիչ դիմակներ ու ձեռնոցներ։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը տվյալ խաղում հանդիսանալով հյուր, լրագրողների հավատարմագրման գործընթացին անմիջական մասնակցություն չունի։
Հանդիպումը լուսաբանել ցանկացող լրագրողները կարող են իրենց հայտերն ուղարկել ararat.yerevan.fc@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին` նշելով անունը, ազգանունը, աշխատանքի բնույթը և լրատվամիջոցի անվանումը:
Հայտերն ընդունվում են մինչև մայիսի 24-ը, ժամը 18։00-ն։
Ուղեցույցի համաձայն հետխաղյա մամուլի ասուլիսներն ու բրիֆինգները չեղարկվել են և անցկացվելու են հեռավար տարբերակով։
Հավելենք, որ Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 18-րդ տուրի «Արարատ» - «Ուրարտու» հանդիպումը կկայանա մայիսի 25-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։ Անվտանգության նկատառումներից ելնելով հանդիպումն անցկացվելու է առանց հանդիսականների։

25-го мая в рамках 18-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении состоится матч “Арарат” – “Урарту”.
Согласно новым указателям проведения профессиональных соревнований, разработанными ФФА, для каждой игры команда-хозяйка должна организовать аккредитацию максимум 10 журналистов (включая фотографов). Все присутствующие на матче журналисты должны носить защитные маски и перчатки.
Футбольный клуб “Урарту”, будучи гостем в данной игре, не принимает непосредственного участия в процессе аккредитации журналистов.
Журналисты, желающие осветить встречу, могут прислать свои заявки на электронный адрес - ararat.yerevan.fc@gmail.com с указанием их имени, фамилии, характера работы и названия СМИ.
Заявки принимаются до 18:00 24-го мая.
Согласно указателям, послематчевые пресс-конференции и брифинги будут отменены, они будут проводиться дистанционно.
Добавим, что матч 18-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении между футбольными клубами “Арарат” и “Урарту” состоится 25-го мая в Техническом Центре-Академии ФФА, начало в 18:30.