«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը սկսում է Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 19-րդ տուրի «Ուրարտու» - «Գանձասար-Կապան» հանդիպման լրագրողների հավատարմագրման գործընթացը։
Համաձայն ՀՖՖ-ի մշակած պրոֆեսիոնալ մրցումների անցկացման նոր ուղեցույցի՝ յուրաքանչյուր խաղի դաշտի տեր ակումբը պարտավոր է կազմակերպել առավելագույնը 10 լրագրողի (ներառյալ լուսանկարիչներ) հավատարմագրում։ Հանդիպմանը ներկա բոլոր լրագրողները պարտադիր պետք է կրեն պաշտպանիչ դիմակներ ու ձեռնոցներ։
Խաղը լուսաբանել ցանկացող լրագրողները կարող են իրենց հայտերն ուղարկել media@fcurartu.am էլեկտրոնային հասցեին` նշելով անունը, ազգանունը, աշխատանքի բնույթը և լրատվամիջոցի անվանումը:
Հայտերն ընդունվում են մինչև մայիսի 31-ը, ժամը 18։00-ն։
Ուղեցույցի համաձայն հետխաղյա մամուլի ասուլիսները (բրիֆինգ, հարցազրույցներ խառը գոտում) անցկացվելու են հեռավար կարգով։
10-ից ավելի հայտեր ստանալու դեպքումը, ակումբը անվտանգության նկատառումներից ելնելով հայտը մերժելու իրավունք ունի։ Առաջացած հարցերի ու խնդիրների դեպքում կարող եք զանգահարել «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի բաժին՝ +374 60-44-57-03 կամ +374 99-16-90-10:
Հավելենք, որ Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 19-րդ տուրի «Ուրարտու» - «Գանձասար-Կապան» հանդիպումը կկայանա հունիսի 1-ին՝ «Ուրարտու» մարզահամալիրում և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։ Հանդիպումն անցկացվելու է առանց հանդիսականների։

Футбольный клуб “Урарту” начинает процесс аккредитации журналистов на матч 19-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении между “Урарту” и “Гандзасар-Капан”.
Согласно новым указателям проведения профессиональных соревнований, разработанным ФФА, принимающий клуб должен организовать аккредитацию максимум 10 журналистов (включая фотографов). Все присутствующие на встрече журналисты должны носить защитные маски и перчатки.
Журналисты, желающие осветить матч, могут прислать свои заявки на электронный адрес - media@fcurartu.am, указав имя, фамилию, характер работы и название СМИ.
Заявки принимаются до 31 мая, 18:00.
Согласно указателям, послематчевые пресс-конференции (брифинги, интервью в смешанной зоне) будут проводиться в дистанционном режиме.
В случае получения более 10 заявок, клуб, исходя из норм безопасности, имеет право отклонить заявку. Если у вас есть какие-либо вопросы или проблемы, Вы можете позвонить в Отдел пресс-службы футбольного клуба “Урарту”: +374 60-44-57-03 или +374 99-16-90-10.
Добавим, что матч 19-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении между футбольными клубами “Урарту” и “Гандзасар-Капан” состоится 1-го июня на стадионе “Урарту”, начало в 18:30. Матч пройдет без зрителей.