Հակոբ Հակոբյան. «Ամեն խաղի պատրաստվում ենք հաղթանակի համար»
Այսօր թիմի հերթական մարզումից հետո Հակոբ Հակոբյանի հետ զրուցել ենք առաջնության, թիմի մարզավիճակի և հետագա նպատակների մասին:
- Առաջնության մի հատվածն արդեն ավարտվել է. ի՞նչ կասես թիմի ելույթների մասին:
- Առաջնությունը վատ սկսեցինք, սկզբի խաղերում լավ չէինք հանդես գալիս, շատ խաղերում պարտվեցինք և միավորներ կորցրեցինք: Վերջին խաղերում արդեն թիմի մոտ նկատվում էր որոշ չափով կայունություն, հաղթեցինք, լավ խաղեր անցկացրեցինք, վաստակեցինք միավորներ ու հուսով եմ մնացած հատվածը կանցկացնենք էլ ավելի լավ ու կկարողանանք տեղ գտնել վեցնյակում:
- Մոտ երկու շաբաթ դադար էր. ի՞նչ է արել այս ընթացքում թիմը:
- Վերջին խաղից հետո ունեցանք 3 օր հանգիստ, հետո սկսեցինք ծանրաբեռնված մարզումները: Թիմում մթնոլորտը և բոլորի ֆիզիկական վիճակը ընդհանուր առմամբ լավ է:
- Ի՞նչ նպատակներ է իր առջև դրել թիմը առաջնության հետագա ընթացքում:
- Նախ, առաջնայինն այն է, որ մենք յուրաքանչյուր խաղի պատրաստվում ենք միայն հաղթանակի համար: Իսկ հետագայում կարևոր է և հուսով եմ, որ վեցնյակի մեջ կլինենք:
- Կիրակի հանդիպում ունեք «Փյունիկի» հետ. ի՞նչ տրամադրվածությամբ եք մոտենում խաղին և ի՞նչ սպասելիքներ կան:
- Ինչպես նշեցի, ամեն խաղի մոտենում ենք միայն հաղթանակի համար, այս խաղն էլ բացառություն չէ. կփորձենք ամեն ինչ անել, որ հասնենք հաղթանակի, որովհետև հիմա ամեն միավոր շատ կարևոր է մեզ համար:

Акоп Акопян: "Мы к каждой игре готовимся ради победы"
Сегодня после очередной тренировки команды, мы поговорили с Акопом Акопяном о чемпионате, форме команды и дальнейших целях.
- Первый круг чемпионата уже завершен. Что скажешь о выступлениях команды?
- Мы плохо стартовали в чемпионате, в первых матчах играли плохо, проиграли много матчей и потеряли очки. В последних нескольких поединках у команды уже была в какой-то мере видна стабильность, мы выиграли, хорошо сыграли, заработали очки, и, надеюсь, будем играть лучше и сможем занять место в первой шестерке.
- Около двух недель был перерыв. Что команда сделала за это время?
- После последней игры мы отдыхали 3 дня, затем начали интенсивные тренировки. Атмосфера в команде и физическое состояние каждого человека в целом хорошие.
- Какие цели поставила команда во второй части чемпионата?
- Прежде всего, главное, что мы к каждому матчу готовимся ради только победы. А в дальнейшем важно, и я надеюсь, что мы будем в первой шестерке.
- В воскресенье у вас встреча с “Пюником”. В каком настроении вы подходите к поединку и каковы ваши ожидания?
- Как я уже говорил, мы подходим к каждой игре только ради победы, эта игра не исключение. Постараемся сделать все, чтобы победить, потому что сейчас каждое очко очень важно для нас.