«ԱՐԱՐԱՏԻ» ՀԵՏ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆԸ «ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ՀԱՆԴԵՍ ԿԳԱ ՇՆՈՐՀԱԿԱԼԱԿԱՆ ԱԿՑԻԱՅՈՎ
Այս ժամանակահատվածում անգնահատելի է կորոնավիրուսային պանդեմիայի դեմ առաջնագծում պայքարող բուժաշխատողների դերն ու նշանակությունը, ուստի որպես հարգանքի ու շնորհակալության նշան «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը որոշել է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 18-րդ տուրի «Արարատ»-ի հետ հանդիպմանը հանդես գալ բուժաշխատողներին ուղղված շնորհակալական ակցիայով։
«Ուրարտուի» խաղաշապիկին լինելու է գրվածք «ՇՆՈՐՀԱԿԱԼ ԵՆՔ ԲՈՒԺԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐ» գրությամբ։
Հավելենք, որ Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 18-րդ տուրի «Արարատ» - «Ուրարտու» հանդիպումը կկայանա ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։ Անվտանգության նկատառումներից ելնելով հանդիպումը կանցկացվի առանց հանդիսականների:

В МАТЧЕ ПРОТИВ ФК “АРАРАТ” ФУТБОЛИСТЫ “УРАРТУ” ВЫСТУПЯТ С БЛАГОДАРСТВЕННОЙ АКЦИЕЙ
В этот период бесценна роль и значимость медработников, которые на передовой борятся с коронавирусной пандемией. Поэтому в знак уважения и благодарности футбольный клуб “Урарту” во время матча 18-го тура Высшей лиги Чемпионата Армении против ФК “Арарат” решил принять участие в благодарственной акции, адресованной медицинскому персоналу.
На форме игроков “Урарту” будет надпись “СПАСИБО МЕДРАБОТНИКАМ”.
Добавим, что матч 18-го тура Высшей лиги Чмепионата Армении между футбольными клубами “Арарат” и “Урарту” пройдет в Техническом Центре-Академии ФФА, начало в 18:30. Следуя нормам безопасности встреча пройдет без зрителей.