«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԵՐԿԱՐԱՄՅԱ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԸ ԳՆԱՑԻՆ ՎԱՍՏԱԿԱԾ ՀԱՆԳՍՏԻ
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբում կարևոր է յուրաքանչյուր աշխատող։ Հենց նրանց նվիրված աշխատանքի շնորհիվ է ակումբը զարգանում ու օր օրի դառնում ավելի լավը։ Ավետիս Մեյմարյանն ու Հարություն Ջուրոյանն «Ուրարտուի» հնաբնակներից են։ Մեյմարյանն ավելի քան 18 տարի է այս ակումբում է, իսկ Ջուրոյանը` 15 տարի։ Նրանք երկուսն էլ սեփական աչքերով տեսել ու անմիջականորեն մասնակցություն են ունեցել ակումբի կայացման գործում։ Հիմա արդեն վաստակած հանգստի ժամանակն է։
Ակումբի գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանն իր աշխատասենյակում ընդունեց երկու աշխատակիցներին։ Աղաբեկյանը շնորհակալություն հայտնեց նրանց այսքան տարիներ բարեխիղճ աշխատելու համար։ «Ուրարտուի» գլխավոր տնօրենը նաև անվանական մարզաշապիկներ նվիրվեց երկարամյա աշխատակիցներին։
Ջուրոյանն ու Մեյմարյանն էլ իրենց հերթին շնորհակալություն հայտնեցին ակումբի կողմից նման վերաբերմունքի արժանանալու համար ու նշեցին, որ թեպետև արդեն անցել են թոշակի, բայց շարունակելու են հավատարիմ մնալ ու երկրպագել «Ուրարտուին»։

МНОГОЛЕТНИЕ СОТРУДНИКИ “УРАРТУ” УШЛИ НА ЗАСЛУЖЕННЫЙ ОТДЫХ
В футбольном клубе “Урарту” важен каждый сотрудник. Именно благодаря их преданной работе, клуб развивается и становится лучше с каждым днем. Аветис Меймарян и Арутюн Джуроян входят в число старожилов “Урарту”. Меймарян находится в этом клубе более 18 лет, а Джуроян – 15 лет. Они своими глазами видели и непосредственно участвовал в создании клуба. Сейчас уже пришло время на заслуженный покой.
Генеральный директор клуба Грач Агабекян в своем кабинете принял двух сотрудников. Агабекян поблагодарил их за добросовестную работу на протяжении многих лет. Генеральный директор также подарил футболки многолетним сотрудникам клуба.
Джуроян и Меймарян в свою очередь поблагодарили клуб за столь хорошее обращение и отметили, что, хотя они уже вышли на пенсию, они будут оставаться верными и болеть за “Урарту”.