ՆԱՐԵԿ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ․ «ՄԵՐ ԹԻՄԻ ՀԱՋՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆ ԻՐԱՏԵՍԱԿԱՆ Է»
«Մրցաշրջան-2019»-ն ամփոփել ենք «Ուրարտուի» եզրային պաշտպան Նարեկ Պետրոսյանի հետ։ 23-ամյա ֆուտբոլիստի հետ խոսել ենք թիմի ելույթներից, առաջիկա անելիքներից ու  նպատակներից.
«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Տարին ավարտեցինք 8-րդ հորիզոնականում, դա բնականաբար լավ արդյունք չենք կարող համարել։ Միավորներ շատ կորցրինք, որոշ խաղերում կարող էինք ավելի լավ արդյունքի հասնել, բայց ինչ-որ բան չէր ստացվում, երևի բախտներս չէր բերում։ Սակայն մենք չենք հանձնվում, գիտակցում ենք, որ ֆուտբոլում հնարավոր է ամեն ինչ: Առաջնության երկրորդ կեսում անելու ենք առավելագույնը, որպեսզի շտկենք իրավիճակը ու հնարավորինս վեր բարձանանք մրցաշարային աղյուսակում։ 8-րդ հորիզոնականը սազական չէ այս ակումբին»։
ԳԱՎԱԹԻ ԽԱՂԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Գավաթում մեր ելույթներն անհամեմատ ավելի լավ ստացվեցին, կարողացանք երկու բավականին ուժեղ մրցակցի հաղթել ու հիմա էլ շարունակում ենք պայքարը։ Հասկանալի է, որ առաջնության անհաջող արդյունքներից հետո գավաթի խաղարկությունը լավագույն հնարավորությունն է իրավիճակը շտկելու համար։ Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հաջող հանդես գանք գավաթի խաղարկությունում։ Բայց դա չի նշանակում, որ անտեսելու ենք առաջնությունը։ Յուրաքանչյուր խաղում դուրս ենք գալու խաղադաշտ՝ հաղթանակի հետևից»։
ԱԼԵՔՍԱՆԴՐ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
«Տպավորությունները գլխավոր մարզչից դրական են։ Նա արագ ֆուտբոլի կողմնակից է։ Արդեն հասկացել ենք, որ Գրիգորյանին դուր են գալիս աշխատասեր ֆուտբոլիստները։ Լավ է, որ հիմա առաջնությունում դադար է, նախապատրաստվելու ժամանակ կա, սա շատ լավ հնարավորություն է նրա պահանջներն ու խաղային փիլիսոփայությունն ամբողջությամբ հասկանալու համար»։
ՔԻՉ ԽԱՂԱԺԱՄԱՆԱԿ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Վնասվածքները խանգարեցին։ Մրցաշրջանը մեկնարկեցի լավ մարզավիճակում, ինձ բավականին լավ էի զգում, բայց հետո եղավ վնասվածքը, կարծես թե ապաքինվել էի, սակայն նույն վնասվածքը կրկնվեց։ Հենց դա էր պատճառը, որ քիչ էի խաղում։ Այս տարվա ելույթներս գնահատում եմ նորմալ, չնայած այն մտքին եմ, որ կարող էի ավելի լավ խաղալ, եթե իհարկե չբացակայեի։ Նպատակս «ՈՒրարտուի» կազմում որքան հնարավոր է լավ հանդես գալն է, որպեսզի նորից արժանանամ ազգային հավաքականի մարզիչների ուշադրությանը»։
ԱՊԱԳԱՅԻ ՄԱՍԻՆ
«Պայքարը շարունակվում է։ Արդեն ասացի, որ մենք չենք հանձնվելու, շարունակելու ենք քրտնաջան աշխատել, որպեսզի կարողանանք թիմային հաջողություն գրանցել։ Ամեն ինչ պետք է անենք, որպեսզի հնարավորինս բարձր հորիզոնական զբաղեցնենք մրցաշարային աղյուսակում։ Մեր թիմի հաջողությունն իրատեսական է»։

Нарек Петросян: «Успех нашей команды реалистичный»
Мы подвели итоги сезона 2019 года с крайним зашитником ФК «Урарту» Нареком Петросяном. 23-летний футболист рассказал о выступлениях команды, планах и целях на будушее.
О ВЫСТУПЛЕНИЯХ ФК «УРАРТУ»
«Мы закончили год на 8 месте, это никак нельзя считать хорошим результатом. Потеряли много очков, в некоторых играх могли достичь лучшего результата, но что-то не получалось, наверное, нам просто не везло. Но мы не сдаемся, понимаем, что в футболе возможно все. Во второй части Чемпионата сделаем все возможное, чтобы исправить ситуацию и подняться в турнирной таблице. Восьмое место не подходит этому клубу».
О РОЗЫГРЫШЕ КУБКА
«Наше выступление в Кубке получилось несравнимо лучше, мы смогли обыграть двух достаточно сильных соперников и сейчас продолжаем борьбу. Понятно, что после неудачных результатов в Чемпионате, розыгрыш Кубка страны наилучшая возможность исправить ситуацию. Мы сделаем все, чтобы выступить удачно в играх Кубка. Но это не значит, что мы не будем обращать внимание на Чемпионат. В каждой игре будем выходить на поле только за победой».
ОБ АЛЕКСАНДРЕ ГРИГОРЯНЕ
«У меня сложились хорошие впечатления о нашем новом тренере. Он сторонник быстрого футбола. Мы уже поняли, что Григоряну нравится, когда футболист усердно тренируется. Хорошо, что сейчас в Чемпионате пауза, есть время на подготовку, это очень хорошая возможность для полного понятия его требований и игровой философии».
О МАЛОМ КОЛИЧЕСТВЕ ИГРОВОГО ВРЕМЕНИ
«Помешали травмы. Я начал сезон в хорошей форме, чувствовал себя довольно хорошо, но позже получил травму. Уже думал, что вылечился, но после игры произошел рецидив. Именно это и стало причиной того, что я мало играл. Оцениваю свою игру в этом сезоне нормально, думаю, я мог играть лучше, если б, конечно же, не отсутствовал. Моя цель – выступать за ФК «Урарту» как можно лучше, чтобы вновь завоевать внимание тренеров национальной сборной».
О БУДУЩЕМ
«Борьба продолжается. Я уже сказал, что мы не сдадимся, продолжим кропотливо работать, чтобы суметь зафиксировать командный успех. Мы должны сделать все, чтобы подняться в турнирной таблице. Успех нашей команды реалистичный».