ՆՈՐ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄՆԵՐ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԱԿՈՒՄԲՈՒՄ
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբում տեղի են ունեցել նոր նշանակումներ։ Ակադեմիայի մենեջեր Արթուր Նազարեթյանը նշանակվել է ակումբի ակադեմիայի տնօրենի պաշտոնակատար։ Ակադեմիայի մենեջերի պաշտոնակատար նշանակվել է Արամայիս Ուլիխանյանը։
«Ծրագրերն ու անելիքները շատ են։ Ունենք բազմաթիվ նոր գաղափարներ, որոնք համապատասխան մասնագետների հետ քննարկման արդյունքում կկարողանանք կյանքի կոչել ու մեր ակադեմիայի աշխատանքը դարձնել ավելի արդյունավետ։ Շնորհակալ եմ ակումբի ղեկավարությանը նման պատասխանատու պաշտոնը վստահելու համար, իմ ուժերի առավելագույնը կներդնեմ առաջադրված սպասելիքներն արդարացնելու համար»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Արթուր Նազարեթյանը։
Արամայիս Ուլիխանյանն էլ իր հերթին նշեց, որ այս նշանակումն իր համար մեծ մարտահրավեր է․ «Մեծ պատասխանատվությամբ ընդունել եմ աշխատանքային այս առաջարկը։ «Ուրարտուի» ակադեմիան միշտ էլ հայկական ֆուտբոլի գլխավոր դարբնոցներից է եղել ու այստեղ աշխատելը մեծ պատիվ է։ Շնորհակալ եմ վստահության համար, կփորձեմ հնարվորինս օգտակար լինել այս ակումբին»։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը շնորհավորում է Արթուր Նազարեթյանին ու Արամայիս Ուլիխանյանին նոր նշանակումների առթիվ և մաղթում բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք։

НОВЫЕ НАЗНАЧЕНИЯ В ФУТБОЛЬНОМ КЛУБЕ “УРАРТУ”
В футбольном клубе “Урарту” новые назначения. Менеджер Академии клуба Артур Назаретян был назначен исполняющим обязанности директора Академии клуба. А на пост исполняющего обязанности менеджера Академии был назначен Арамаис Улиханян.
Есть много планов и вещей, которые нужно сделать. У нас есть много новых идей, которые мы сможем воплотить в результате дискуссий с соответствующими специалистами и сделать работу нашей Академии более эффективной. Я благодарен руководству клуба за то, что оно доверило мне такую ответственную должность, я сделаю все возможное, чтобы оправдать все ожидания”, - сказал Артур Назаретян в беседе с нами.
Арамаис Улиханян, в свою очередь, отметил, что это назначение для него является большим вызовом: “Я принял это рабочее предложение с большой ответственностью. Академия “Урарту” всегда была одной из главных кузниц армянского футбола, и работать здесь очень большая честь. Спасибо за доверие, постараюсь быть максимально полезным этому клубу”.
Футбольный клуб “Урарту” поздравляет Артура Назаретяна и Арамаиса Улиханяна с новыми назначениями и желает им плодотворной и эффективной работы.