ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ՕԼԵԳ ՊՈԼՅԱԿՈՎ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել Օլեգ Պոլյակովի հետ։ 29-ամյա ռուս կիսապաշտպանի վերջին ակումբը ռուսական «Արմավիրն» էր, որի կազմում նախորդ մրցաշրջանում անցկացրել էր 27 հանդիպում ու դարձել 1 գոլի հեղինակ։
Պոլյակովը հանդես է եկել նաև ռուսական մի շարք այլ ակումբներում՝ Իժեվսկի «Զենիթում», «Կամազում», «Տյումենում», Մոսկվայի «Տորպեդոյում»։
«Տպավորություններս լավն են, ես լսել էի այս ակումբի մասին: Ամեն ինչ ուրախացնում է: Ակումբի մարզաբազայի մասին կասեմ, որ այն շատ լավն է, ինձ դուր է գալիս, այստեղ ամեն ինչ կա՝ մարզասրահ, վերականգնողական միջոցներ, սնունդ, լողավազան: Թիմը լավ ընդունեց, ծանոթացել եմ, բայց դեռ չեմ հասցրել բոլորին հիշել, հետո կսովորենք, այնպես որ ամեն ինչ լավ է։ Այստեղ իմ նպատակը մեկն է ու այն անհատական չէ, այլ թիմային։ Պետք է հաղթել յուրքանչյուր խաղում ու զբաղեցնել առաջին հորիզոնականը»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Պոլյակովը:

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ОЛЕГ ПОЛЯКОВ
Мы рады сообщить, что в футбольном клубе “Урарту” новое подписание. Клуб подписал трудовое соглашение с Олегом Поляковым. Последним клубом 29-летнего русского полузащитника стал российский “Армавир”, в котором он в прошлом сезоне сыграл 27 матчей и забил 1 гол.
Поляков выступал также в ряде российских клубов: “Зенит” Ижевск, “Камаз”, “Тюмень”, “Торпедо” Москва.
“Впечатления хорошие, я слышал об этом клубе. Меня все радует. О базе клуба скажу, что она очень хорошая, здесь есть все: тренажерный зал, восстановительные процедуры, питание, бассейн. Команда приняла меня хорошо, со всеми познакомился, но не успел всех запомнить, потом привыкнем. Здесь у меня одна цель, и она не индивидуальная, а командная. Нужно побеждать в каждой игре и занять первое место”, - в беседе с нами отметил Поляков.