Դեպի Վանաձոր՝ խաղալու և հաղթելու համար
Նոյեմբերի 27-ին Երևանի «Ուրարտուն» կմեկնի Վանաձոր, որտեղ կանցկացնի Հայաստանի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչ հանդիպումը «Լոռի» ակումբի դեմ:
Չկայացած կիսաեզրափակիչը
Նախորդ մրցաշրջանում գավաթի խաղարկությունից մեր թիմը դուրս էր մնացել նույն մրցավայրում` Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիայում: Երևանում կայացած առաջին խաղում գրանցվել էր 0-0 հաշիվը, և եզրափակչի մասնակիցը պետք է որոշվեր պատասխան մրցավեճում: Սակայն մեր ակումբի բողոքարկումից հետո այդ խաղին ՀՖՖ-ն նշանակել էր մի մրցավարի, որը խայատառակ կերպ էր սպասարկել դրանից առաջ տեղի ունեցած «Փյունիկի» դեմ առաջնության հանդիպումը: Չնայած խաղի արժեքին և սեփական մարզադաշտում գավաթի եզրափակիչ անցկացնելու հեռանկարին` որոշում կայացվեց չմասնակցել խաղին`այդ կերպ արտահայտելով ակումբի դժգոհությունը:
Գավաթային  հաղթանակով երկրպագուներին ուրախացնելու նոր հնարավորություն
Այսպիսով, յոթ ամիս անց, վիճակահանության բերումով, «Ուրարտուն» հնարավորություն է ստացել կրկին գավաթային խաղում Վանաձորում հանդիպել «Լոռիին»: Արդեն նոր մարզչի՝ Ալեքսանդր Գրիգորյանի գլխավորությամբ մեր թիմը խաղադաշտում կփորձի արդարացնել ակումբի երկրպագուների հույսերը և դուրս գալ հաջորդ փուլ:

С целью наверстать упущенное
27 ноября ереванский клуб “Урарту” отправится в Ванадзор, где примет участие в четвертьфинале Кубка Армении против футбольного клуба “Лори”.
Несостоявшийся полуфинал
В прошлом сезоне наша команда выбыла из розыгрыша Кубка Армении именно в этом месте – ванадзорской футбольной Академии. В первом матче, сыгранном в Ереване, была нулевая ничья, поэтому участник финала должен был определиться в ответной встрече. Несмотря на жалобы нашего клуба, ФФА на эту игру назначила арбитра, который постыдным образом обслужил матч, состоявшийся немного ранее в рамках Чемпионата Армении против ФК “Пюник”.  Невзирая на всю ценность матча и перспективу сыграть в домашнем финале, было принято решение не играть, тем самым проявляя недовольство клуба.
Новая возможность обрадовать фанатов победой в Кубке
И так, спустя семь месяцев по результатам жеребьевки, в рамках Кубка Армении “Урарту” получил возможность вновь встретиться с ФК “Лори” в Ванадзоре. Уже во главе с новым тренером – Александром Григоряном – наша команда постарается оправдать надежды болельщиков и пройти в следующий раунд.