N152 դպրոցի աշակերտները՝ «Ուրարտու» մարզահամալիրում
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, «Ուրարտու» ՖԱ-ն սկսում է լայնամասշտաբ համագործակցության ծրագիր Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դպրոցների հետ։ Այսուհետ աշակերտները հնարավորություն կունենան իրենց ֆիզկուլտուրայի դասաժամերն անցկացնել «Ուրարտու» մարզահամալիրում։ Բոլոր գործընկեր դպրոցներում կստեղծվեն Ուրարտու ՖԱ-ի անկյուններ, այնտեղ կլինեն ակումբի թիմի ֆուտբոլիստների լուսանկարները, շարֆեր և այլ ատրիբուտիկա, ակումբի գույների, լոգոտիպի և զնանիշանի հետ կապված։
Այսօր տրվեց ծրագրի մեկնարկը, մեր մարզաբազա այցելեցին 152-րդ դպրոցի աշակերտները, ովքեր նախ ծանոթացան մարզաբազայի հարմարություններին և ենթակառուցվածքներին, այնուհետև անցկացրեցին իրենց ֆիզկուլտուրայի դասը։ Երեխաները` ակումբի գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանի և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Գևորգ Լոռեցյանի ուղեկցությամբ շրջեցին մարզաբազայում, հանդիպեցին «Ուրարտուի» գլխավոր մարզիչ Իլշատ Ֆայզուլինին և թիմի ավագ Արամ Բարեղամյանին։
Ցանկանում ենք տեղեկացնել, որ ծրագիրը լինելու է շարունակական և ընդլայնելու է իր սահմանները։ Ինչպես նաև պարբերաբար կազմակերպվելու են ֆուտբոլային մրցաշարեր դպրոցականների միջև։

Ученики школы N152 в спортбазе "Урарту"
Как мы уже сообщали, ФК "Урарту" запускает масштабную программу сотрудничества со школами административного района Малатия-Себастия. Отныне у школьников будет возможность проводить занятия по физкультуре в спорткомплексе "Урарту". Во всех школах-партнерах будут созданы уголки ФК "Урарту", где будут фотографии футболистов команды, шарфы и другая атрибутика, связанная с цветами, логотипом и эмблемой клуба.
Программа стартовала сегодня, нашу спортбазу посетили ученики школы № 152, которые сначала ознакомились с удобствами и инфраструктурой спортбазы, а затем провели урок физкультуры. Дети в сопровождении генерального директора клуба Грача Агабекяна и заместителя министра образования, науки, культуры и спорта Геворга Лорецяна погуляли по спортбазе, встретились с главным тренером "Урарту" Ильшатом Файзуллиным и капитаном команды Арамом Барегамяном.
Хотим сообщить вам, что программа будет непрерывной и расширять свои рамки. А также постепенно будут организованы футбольные турниры среди школьников.