Ցավով տեղեկացանք, որ 53 տարեկան հասակում մահացել է «Բանանցի» (ներկայիս «Ուրարտու») նախկին ֆուտբոլիստ Վահան Արզումանյանը։ 1992 թվականին Արզումանյանը «Բանանցի» կազմում դարձել էր նորանկախ Հայաստանի առաջին գավաթակիրը, «Ցեմենտի» կազմում դարձել էր Հայաստանի չեմպիոն։ 2001-ին վերակազմավորած «Բանանցում» նա կարևոր նշանակություն ուներ, լինելով թիմի փորձառու տղաներից մեկը՝ նա 14 հանդիպում անցկացրեց, իսկ 2002 թվականին «Բանանցի» կազմում դարձավ բրոնզե մեդալակիր։ Այդ մրցաշրջանում նա ավարտեց գործնական ֆուտբոլը։
Նրա պատվին հրաժեշտի հանդիպում կազմակերպվեց, որի ավարտից հետո նա 3 համարի մարզաշապիկը հանձնեց դեռևս երիտասարդ Արարատ Առաքելյանին։ «Բանանցի» թիմակիցներն այդ խաղում նրան ուսերի վրա դրած դուրս բերեցին խաղադաշտից։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբն իր երախտագիտությունն է հայտնում Արզումանյանին՝ ակումբի պատմության մեջ ունեցած մեծ ավանդի համար ու ցավակցում ֆուտբոլիստի հարազատներին ու մտերիմներին՝ մաղթելով ուժ և տոկունություն։
Հայաստանի 1992 թվականի գավաթակիր «Բանանցը»։ Լուսանկարում Վահան Արզումանյանը ներքևի շարքում ձախից 4-րդն է

ПИСЬМО-СОБОЛЕЗНОВАНИЕ
Мы с грустью сообщаем, что в возрасте 53 лет скончался бывший футболист ФК “Бананц” (ныне “Урарту”) Ваан Арзуманян. В 1992 году Арзуманян в составе “Бананц” стал обладателем Кубка новой независимой Армении, а в составе ФК “Цемент” стал чемпионом Армении. В 2001 году в  реорганизованном ФК “Бананц” он имел большое значение, будучи одним из опытных футболистов команды, он провел 14 матчей, а в 2002 году в составе ФК “Бананц” он стал бронзовым призером. В том сезоне он закончил свою игровую карьеру.
В его честь был организован прощальный матч, после которого он передал футболку с номером 3 еще молодому Арарату Аракеляну. В том матче товарищи по команде “Бананц”, чтобы отдать дань уважения, вынесли его с поля, неся на своих плечах.
Футбольный клуб “Урарту” выражает свою благодарность Арзуманяну за большой вклад в историю клуба и выражает соболезнования родным и близким футболиста, желая им сил в такой трудный период.
Обладатель Кубка Армении 1992 года ФК “Бананц”. На фотографии Ваан Арзуманян в нижнем ряду, 4-ый слева.