«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» 3 ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐ ՀՐԱՎԻՐՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ-19 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆ
Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը նոյեմբերի 5-ից 8-ը ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի, այնուհետև կմեկնի Խորվաթիա և ՈւԵՖԱ-ի Մ-19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում հոկտեմբերի 8-ից 17-ը հանդիպումներ կանցկացնի Խորվաթիայի, Շոտլանդիայի և Ջիբրալթարի մինչև 19 տարեկանների ընտրանիների հետ։ Հանդիպումները կկայանան համապատասխանաբար նոյեմբերի 10-ին, 13-ին և 16-ին։
Այս խաղերին նախապատրաստվելու համար Վարազդատ Ավետիսյանը հավաքական է հրավիրել նաև «Ուրարտուի» ֆուտբոլիստներ Էրիկ Սիմոնյանին, Ռուբեն Աբրահամյանին և Համլետ Սարգսյանին։

3 ФУТБОЛИСТА «УРАРТУ» ВЫЗВАНЫ В СБОРНУЮ СБОРНУЮ АРМЕНИИ Д-19
Сборная Армении Д-19 с 5-го по 8-ое ноября проведет сборы в Техническом Центре-академии ФФА, а затем отправится в Хорватию и в рамках квалификационного раунда чемпионата Европы среди юношей до 19 лет с 8 по 17 октября проведет матчи со сборными Хорватии Д-19, Шотландии Д-19, Гибралтара Д-19. Встречи состоятся 10-го, 13-го и 16-го ноября соответственно.
Для подготовки к этим матчам Вараздат Аветисян также пригласил в состав сборной футболистов «Урарту» Эрика Симоняна, Рубена Абраамяна и Гамлета Саркисяна.