ՏԱՐՎԱ ՎԵՐՋԻՆ ՏՆԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ․ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ» ԽԱՂԻՆ ԸՆԴԱՌԱՋ
Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 16-րդ տուրի շրջանակում դեկտեմբերի 3-ին կանցկացնենք այս տարվա վերջին տնային հանդիպումը։ «Ուրարտուն» ուժերը կչափի առաջնության առաջատարի՝ «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Ներկայացնում ենք մի քանի փաստ սպասվող դիմակայության մասին․
2-ԱԿԱՆ ՀԱՂԹԱՆԱԿ 3 ԽԱՂԵՐՈՒՄ
Նոյեմբերի 8-ից հայտարարված միջազգային դադարի ավարտից հետո թիմերը Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում մինչ այս 2 հանդիպում են անցկացրել։ Առաջին խաղում մերոնք տանը 5-0 հաշվով հաղթեցին ԲԿՄԱ-ին՝ այս խաղում պատմական ցուցանիշ գրանցելով խփած գոլերի թվով։ Ջոնել Դեսիրեն խփեց Հայաստանի առաջնություններում «Ուրարտուի» 1200-րդ գոլը։
Հաջորդ տուրում՝ մրցակցի հարկի տակ ջիջեցինք «Փյունիկին»։ «Արարատ-Արմենիան» էլ 2 հաղթանակ է տոնել՝ «Նոայի» ու «Վանի» նկատմամբ։
Նախորդ շաբաթ այս թիմերն իրենց ելույթները սկսեցին նաև Vbet Հայաստանի գավաթի խաղարկության 1/4-րդ եզրափակչում։ «Ուրարտուն», հաղթահարելով «Ալաշկերտի» արգելքը, դուրս եկավ գավաթի կիսաեզրափակիչ, իսկ «Արարատ-Արմենիան» այդ ուղեգիրը զիջեց «Նորավանքին»։
1 ԽԱՂ՝ ԸՆԹԱՑԻԿ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆՈՒՄ
Այս թիմերն ընթացիկ մրցաշրջանում միմյանց հետ հանդիպել են մեկ անգամ՝ 7-րդ տուրի շրջանակում։ ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում կայացած մրցավեճում «Արարատ-Արմենիան» առավելության հասավ Մաիլսոն Լիմայի դուբլի և Ժիրայր Շաղոյանի գոլի շնորհիվ։
ՎԵՐՋԱԲԱՆ
Անցկացրած 15 տուրերից հետո «Ուրարտուն» 14 միավոր ունի իր ակտիվում, սակայն 1 հանդիպում պակաս է անցկացրել։ Իսկ «Արարատ-Արմենիան» 39 միավոր է վաստակել և միանձնյա գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը։ «Ուրարտու» - «Արարատ-Արմենիա» խաղն այս տարվա մեր վերջին տնային հանդիպումն է։ Այն կկայանա դեկտեմբերի 3-ին «Ուրարտու» մարզադաշտում և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։

ПОСЛЕДНИЙ ДОМАШНИЙ МАТЧ ГОДА: «УРАРТУ» - «АРАРАТ-АРМЕНИЯ»
Последний домашний матч в этом году мы проведем 3-го декабря в рамках 16-го тура Vbet Премьер-лиги Армении. «Урарту» дома сразится с лидером чемпионата, футбольным клубом «Арарат-Армения». Вот несколько фактов об ожидаемом противостоянии․
ПО ДВЕ ПОБЕДЫ В ТРЕХ МАТЧАХ
После окончания международного перерыва, который длился с 8 по 14 ноября, команды сыграли 2 матча в Vbet Премьер-лиге Армении. В первом матче наша команда дома обыграла БКМА со счетом 5-0, зафиксировав исторический показатель по количеству забитых мячей в чемпионате Армении. 1200-ый гол «Урарту» в чемпионате Армении забил Джонель Десире.
В следующем туре наши футболисты на выезде проиграли «Пюнику». В свою очередь футболисты «Арарат-Армении» одержали 2 победы: над «Ноа» и «Ваном».
На прошлой неделе обе команды начали свои выступления в 1/4 финала Vbet Кубка Армении. «Урарту» одержал победу над «Алашкертом» и вышел в полуфинал кубка, а футбольный клуб «Арарат-Армения» уступил путевку в полуфинал «Нораванку».
ОДНА ОЧНАЯ ВСТРЕЧА В ТЕКУЩЕМ СЕЗОНЕ
В текущем сезоне эти команды встречались один раз, в рамках 7-го тура. В матче, который прошел в Техническом Центре-академии ФФА, футболисты «Арарат-Армении» одержали победу, благодаря забитым голам Майлсона Лимы и Жирайра Шагояна.
В ЗАВЕРШЕНИИ
После 15 туров «Урарту» имеет в активе 14 очков, но сыграл на 1 матч меньше. «Арарат-Армения» набрала 39 очков и является единоличным лидером турнирной таблицы. Матч «Урарту» - «Арарат-Армения» - наш последний домашний матч в этом году. Он состоится 3-го декабря на стадионе «Урарту», начало в 18:30.