ԿԱՐԵՆ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ․ «ՇԱՏ ՈՒՐԱԽ ԵՄ, ՈՐ ԱՇԽԱՏԱՆՔՍ ՆՄԱՆ ԳՆԱՀԱՏԱՆՔ ՍՏԱՑԱՎ»
«Ուրարտուի» հարձակվող Կարեն Մելքոնյանն առաջին անգամ հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքական։ 22-ամյա ֆուտբոլիստն այս առիթով կիսվել է մեզ հետ իր տպավորություններով։
«Հավաքական հրավիրվելուս մասին տեղեկացա ընկերոջիցս, ասեց, որ հրավեր ստացած ֆուտոլիստների ցանկում տեսել է իմ անունը։ Շատ ուրախացա, զգացողություններս դժվար է նկարագրելը։ Անասելի էմոցիաներ էին, շատ ուրախ եմ, որ նման փորձառու ֆուտբոլիստների շարքում եմ։
Մեծ հպարտություն է ինձ համար, քանի որ յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստի երազանքն է ազգային հավաքական հրավիրվելը, շատ ուրախ եմ, որ կատարածս աշխատանքը նման կերպ գնահատվեց։
Առջևում առաջնության վերջին խաղն է, որից հետո արդեն միանալու ենք հավաքականին, կփորձեմ այդ խաղում էլ ավելի լավ հանդես գալ, որպեսզի հավաքականում նույնպես խաղաժամանակ ստանամ»։

КАРЕН МЕЛКОНЯН: «Я ОЧЕНЬ РАД, ЧТО МОЯ РАБОТА ПОЛУЧИЛА ТАКУЮ ОЦЕНКУ»
Нападающий «Урарту» Карен Мелконян впервые приглашен в сборную Армении. 22-летний футболист поделился с нами своими впечатлениями по этому поводу:
«О своем приглашении в команду я узнал от друга, он сказал, что увидел мое имя в списке приглашенных футболистов. Я был очень счастлив, сложно описать свои ощущения. Это были невыразимые эмоции, мне очень приятно быть среди таких опытных футболистов.
Для меня это большая гордость, потому что для каждого футболиста является мечтой попасть в сборную, я очень рад, что проделанная мною работа была оценена именно так.
Впереди последняя игра чемпионата, после которой мы присоединимся к сборной, постараюсь сыграть еще лучше в этом матче, чтобы я тоже смог получить игровое время в сборной».