ԱՐԹՈՒՐ ՄԻՐԱՆՅԱՆԸ` 3-ՐԴ ՇՐՋԱՆԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏ
Երկրպագուներն ու ֆուտբոլասերները «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի տելեգրամյան ալիքում անցկացված քվեարկության արդյունքում որոշեցին 3-րդ շրջանի լավագույն ֆուտբոլիստին։
Ամենից շատ ձայները ստացավ Արթուր Միրանյանը։ Նրա օգտին քվեարկեցին մասնակիցների 48 տոկոսը, 2-րդ հորիզոնականում Ուգոչուկվու Իվուն էր (27%), իսկ լավագույն եռյակը եզրափակում էր Էդգար Գրիգորյանը (18%):
Հայաստանի հավաքականի ճամբարից վերադառնալուց հետո Միրանյանը ստացավ իր մրցանակը․
«Շատ ուրախ եմ, որ այս մրցանակին արժանացա, բայց ավելի ուրախ եմ թիմի համար, որ կարողացանք եվրագավաթային ուղեգիր վաստակել։ Խփածս գոլերն օգնեցին, որպեսզի մենք հասնենք մեր նպատակին։ Այժմ մտածում ենք ՈՒԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիաների լիգայում հաջող հանդես գալու մասին»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Արթուր Միրանյանը։
Հավելենք, որ ավարտված մրցաշրջանում Արթուր Միրանյանն «Ուրարտուի» կազմում 11 հանդիպում անցկացրեց ու դարձավ 3 գոլի հեղինակ։

АРТУР МИРАНЯН - ЛУЧШИЙ ИГРОК ТРЕТЬЕГО КРУГА
По результатам голосования, проведенного в телеграм-канале футбольного клуба «Урарту», болельщики и любители футбола определились с лучшим футболистом 3-го круга.
Наибольшее количество голосов получил Артур Миранян. За него проголосовали 48% участников, на втором месте Угочукву Иву (27%), тройку лидеров замкнул Эдгар Григорян (18%).
По возвращению из лагеря сборной Армении, Миранян получил свою награду․
«Я очень рад, что получил эту награду, но еще больше я рад за команду, что мы смогли заработать путевку в еврокубки. Забитые мной голы помогли нам достичь нашей цели. Теперь мы думаем о том, чтобы добиться успеха в Лиге Конференций УЕФА», - сказал Артур Миранян в беседе с нами.
Добавим, что в завершившемся сезоне Артур Миранян сыграл за «Урарту» 11 матчей и стал автором 3 голов.