ՍԵՐԳԵՅ ՄԿՐՏՉՅԱՆ․ «ՓՈՐՁՈՒՄ ԵՄ ՔԱՂԵԼ ԱՅՆ ԱՄԵՆԸ, ԻՆՉԸ ԿՕԳՆԻ ԻՆՁ ՀԵՏԱԳԱՅՈՒՄ»
ԲԿՄԱ-ից «Ուրարտու» վերադարձած ֆուտբոլիստներից Սերգեյ Մկրտչյանը ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայի «Մարիբորի» հետ պատասխան խաղում նշեց իր նորամուտը հարազատ ակումբի կազմում։ Երիտասարդ ֆուտբոլիստի հետ զրուցել ենք առաջին խաղից տպավորությունների և այլ թեմաների մասին․
ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԻՄՈՒՄ ՆՈՐԱՄՈՒՏԻ ՄԱՍԻՆ
«Նորամուտս նշեցի շատ պատասխանատու ու կարևոր խաղում, փոխարինվելուց առաջ մի փոքր լարվածություն կար, բայց խաղադաշտ մտնելուց ու մի քանի րոպե անցկացնելուց հետո այն վերածվեց վստահության։ Հնարավորության չափով փորձեցի օգնել թիմիս, չգիտեմ՝ որքանով այն ստացվեց, բայց խաղի մեջ ներդրեցի բոլոր ուժերս։ Իսկապես մեծ փորձ էր խաղալ նման մրցակցի դեմ, եվրոպական բարձր տեպն էլ զգացվեց, փորձեցի քաղել այն ամենը, ինչն օգուտ կտա ինձ հետագայում»։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ՎԵՐԱԴԱՌՆԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Երկու տարի անց վերադարձա հարազատ ակումբ, այստեղ շատ լավ է, մարզչական կազմը պրոֆեսիոնալ է, թիմը համալրված է թե՛ երիտասարդ, թե՛ փորձառու ֆուտբոլիստներով, որոնցից մենք շատ բան ենք սովորում։ Պետք է լավ մարզվենք, խաղերի ժամանակ լավ դրսևորենք ինքներս մեզ, որպեսզի ամրապնդենք մեր տեղը թիմի կազմում»։
ԲԿՄԱ-ՈՒՄ ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼՈՒ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ՄԱՍԻՆ
«ԲԿՄԱ-ում հանդես գալով Ռաֆայել Նազարյանի գլխավորությամբ՝ մեծ փորձ կուտակեցինք այդ տարիների ընթացքում, կրթվեցինք տակտիկապես և անհատապես, մեծ վստահություն ձեռք բերեցինք և թիմն էլ սկսել էր բավական լավ արդյունքներ գրանցել»։
ՆՈՐ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
«Մարիբորի» հետ խաղն անցյալում է, փորձում ենք արդեն կենտրոնանալ առաջնության վրա։ Կասեմ, որ Պրեմիեր լիգայում տեմպն ավելի բարձր է, տարբերվում է Առաջին խմբից։ Պետք է խաղերից առաջ լավ տրամադրվենք ու հնարավորինս լավ արդյունքներ ցույց տանք 2021/22 մրցաշրջանում ոչ միայն առաջնությունում, այլև գավաթային պայքարում»։

СЕРГЕЙ МКРТЧЯН: «ПОСТАРАЮСЬ ВЫЖАТЬ ВСЕ ТО ХОРОШЕЕ, ЧТО В БУДУЩЕМ ДАСТ МНЕ ПОЛЬЗУ»
Сергей Мкртчян, один из игроков, вернувшихся в «Урарту» из БКМА, отметил свой дебют в составе родного клуба в ответном матче против «Марибора» в Лиге Конференции УЕФА. Мы побеседовали с юным футболистом о дебютном матче и на другие темы.
«Мой дебют получился в очень ответственном матче. До выхода на замену у меня было небольшое напряжение, но после нескольких минут на поле, оно превратилось в уверенность. По возможности постарался помочь команде, не знаю, насколько это получилось, но я постарался вложить все свои силы в игру. Этот матч дал мне большой опыт, дал почувствовать, какой высокий темп в еврокубках, я постарался выжать все то хорошее, что в будущем даст мне пользу».
«После двухлетнего перерыва я вернулся «Урарту». Здесь очень хорошая команда, тренерский штаб очень профессиональный. В команде есть ребята как молодые, так и более опытные. Мы молодыми стараемся, насколько возможно, учиться у опытных, чтобы стать хорошими футболистами».
О ПЕРИОДЕ, ПРОВЕДЕННОМ В БКМА
«Играя в БКМА, под руководством Рафаэля Назаряна, мы накопили очень большой опыт, получили знания тактические и индивидуальные. Мы начали выступать увереннее».
О НОВОМ СЕЗОНЕ
«Матч с «Марибором» уже в прошлом, сейчас мы стараемся сконцентрироваться уже на чемпионате. Темп Премьер-лиги очень отличается от темпа Первой лиги Армении как качеством, так и силовой борьбой. До матчей необходимо настраиваться по возможности очень хорошо, чтобы демонстрировать хорошие результаты».