ՏԻԳՐԱՆ ԱՌԱՔԵԼՅԱՆԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ ՄԱՐԶԻՉ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու-2» թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնում է նշանակվել Տիգրան Առաքելյանը։ Ակումբի գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանն այսօր կայացած ժողովի ընթացքում «Ուրարտու-2»-ի անձնակազմին ներկայացրեց արդեն ծանոթ, բայց նոր կարգավիճակ ստացած մարզչին։
Հավելենք, որ Առաքելյանը «Ուրարտու»-ում է 2011 թվականից։ Այս ընթացքում նա մարզչական գործունեություն է ծավալել ակումբի ակադեմիայում, եղել է «Բանանց-3»-ի գլխավոր մարզիչը, աշխատել է նաև «Ուրարտուի» գլխավոր և երկրորդ թիմերում։
Համալրում է ստացել նաև թիմի մարզչական շտաբը։ Կարեն Խաչատրյանի և Ալբերտ Օհանյանի հետ միասին Առաքելյանին կօգնի նաև «Ուրարտու-05» թիմի արդեն նախկին գլխավոր մարզիչ Հակոբ Քելեմյանը։
«Ուրախ եմ, որ ինձ վստահվեց «Ուրարտու-2»-ը գլխավորելու այս պատասխանատու աշխատանքը։ Մեր նպատակն է բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ պատրաստել հետագայում գլխավոր թիմում ընդգրկվելու համար։ Մեծ աշխատանք է անհրաժեշտ, ինչը պետք է անենք մեր ամբողջ թիմով, հուսով եմ կհասնենք ցանկալիին», - ակումբի մամուլի ծառայության հետ զրույցում նշեց Առաքելյանը։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը շնորհավորում է մասնագետին նոր պաշտոնի կապակցությամբ և մաղթում հաջող ու արդյունավետ աշխատանք։

ТИГРАН АРАКЕЛЯН – ГЛАВНЫЙ ТРЕНЕР КОМАНДЫ «УРАРТУ-2»
Рады сообщить, что Тигран Аракелян назначен главным тренером команды «Урарту-2». В ходе состоявшейся сегодня встречи генеральный директор клуба Грач Агабекян представил персоналу «Урарту-2» уже знакомого тренера, но получившего новый статус.
Добавим, что Аракелян в «Урарту» с 2011 года. В этот период тренировал в клубной академии, был главным тренером команды «Бананц-3», работал в главной и второй командах «Урарту».
Также пополнился тренерский штаб команды. Вместе с Кареном Хачатряном и Альбертом Оганяном Аракеяну будет помогать бывший главный тренер команды «Урарту-05» Акоп Келемян.
«Я рад, что мне доверили эту ответственную работу главного тренера «Урарту-2». Наша цель – подготовить футболистов высокого класса для включения в состав главной команды в будущем. Наc ждет много работы, которую мы должны проделать всей нашей командой, надеюсь, мы добьемся желаемого», — сказал Аракелян в беседе с клубной пресс-службой.
Футбольный клуб «Урарту» поздравляет специалиста с новой должностью и желает ему успешной и плодотворной работы.