ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԱՐՄԱՆ ՂԱԶԱՐՅԱՆ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Թիմ է վերադարձել ակումբի սան Արման Ղազարյանը։
2019 թվականից նա ժամանակավորապես հանդես էր գալիս ԲԿՄԱ-ում, որի կազմում ֆուտբոլիստը երկու մրցաշրջան անցկացրեց՝ հանդես գալով Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունում։ 2021/22 մրցաշրջանը Ղազարյանը նույնպես սկսեց բանակայինների կազմում՝ այս անգամ հանդես գալով Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում։
«Ուրարտու» վերադառնալուց հետո ֆուտբոլիստը կիսվել է իր տպավորություններով․
«Թիմակիցներիցս շատերի հետ արդեն ծանոթ էի, շուտ հարմարվել եմ թիմին,  ամեն ինչ շատ դրական է։ Վերադարձել եմ իմ հարազատ թիմին օգնելու, քանի որ այստեղ եմ սկսել առաջին քայլերս ու երկար ժամանակ հանդես եկել։ Նպատակներս թիմային հաջողությունների հետ են կապված, փորձելու ենք անել առավելագույնը, որպեսզի լավ արդյունքների հասնենք առաջնությունում և գավաթում»։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: АРМАН КАЗАРЯН
Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» пополнение. В родной клуб вернулся его воспитанник Арман Казарян.
С 2019 года защитник временно выступал в составе БКМА, там он провел два сезона, выступая в Первой лиге Армении. Начало сезона 2021/22 Казарян также начал в составе армейцев, но на этот раз уже выступая в Vbet Премьер-лиге Армении.
После возвращения в «Урарту» футболист поделился своими впечатлениями:
«Я уже был знаком со многими своими одноклубниками, быстро адаптировался в коллективе, все очень позитивные. Я вернулся, чтобы помочь своей команде, потому что здесь я сделал свои первые шаги и много лет играл. Мои цели связаны с командным успехом, мы постараемся сделать все возможное, чтобы добиться хороших результатов в чемпионате и в розыгрыше кубка».