ԼԵՎՈՆ ԲԱՇՈՅԱՆ․«ՄԵԾ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՆԻ ԻՆՁ ՀԱՄԱՐ ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԻՄՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՎԵԼԸ»
«Ուրարտուի» պատանեկան թիմի 16-ամյա ֆուտբոլիստ Լևոն Բաշոյանն իր նորամուտի խաղն անցկացրեց «Ուրարտուի» գլխավոր թիմի կազմում։ Ակումբի մամուլի ծառայության հետ զրույցում Բաշոյանը պատմել է առաջին խաղի ու իր մարզավիճակի մասին։
ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԻՄՈՒՄ ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Լավ տպավորություններ ունեմ, ինձ համար մեծ նշանակություն ունի գլխավոր թիմում հանդես գալը, Ռոբերտ Արզումանյանի հետ էլ աշխատել եմ դեռ «Ուրարտու-2»-ում և ուրախ եմ, որ նա կրկին վստահում է ինձ։ Տղաներից շատերին չէի ճանաչում, լավ ընդունեցին ինձ թիմում։ Մի փոքր բարդ էր այն առումով, որ առաջին խաղս էր ու լարված էի, բայց կարևորը՝ ամեն ինչ լավ ավարտվեց, ու կարողացանք հաղթել»։
«Դժվարություններ եղան, քանի որ դեռ նման բարձր տեմպի սովոր չեմ, տարբերությունը պատանեկան առաջնության ու այս խաղերի միջև, բնականաբար մեծ է։ Լավ մարզավիճակում եմ, անընդհատ աշխատում եմ ու փորձում լավագույնս հանդես գալ»։

ЛЕВОН БАШОЯН: «ДЛЯ МЕНЯ БЫТЬ ВКЛЮЧЕННЫМ В СОСТАВ ГЛАВНОЙ КОМАНДЫ ЗНАЧИТ ОЧЕНЬ МНОГОЕ»
16-летний футболист молодежной команды «Урарту» Левон Башоян в рамках контрольного матча с «Араратом» дебютировал в составе главной команды «Урарту». В беседе с клубной пресс-службой Башоян рассказал о первой игре и своем физическом состоянии:
«У меня хорошие впечатления, играть в составе главной команды для меня многое значит. Я ранее уже работал с Робертом Арзуманяном в команде «Урарту-2», рад, что он снова мне доверяет. Многих ребят я не знал, но меня хорошо приняли в команде. Было немного сложно в том плане, что это был мой первый матч и я был немного напряжен, но все же все закончилось хорошо, и мы смогли победить».
«Был сложно играть, я сравнительно быстрее уставал, потому что я еще не привык к такому высокому темпу, разница между матчами в молодежных чемпионатах и главной команды, конечно, большая. Я в хорошей форме, постоянно работаю и стараюсь изо всех сил».