ԱՇՈՏ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆՆ ԱՅՑԵԼԵԼ ԷՐ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ»
Հանրապետական ֆուտբոլի դպրոցի սան, ԽՍՀՄ երիտասարդական հավաքականի կազմում աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն Աշոտ Խաչատրյանը այցելեց «Ուրարտու» և հանդիպում ունեցավ «Ուրարտու-2-10», «Ուրարտու-1-11» թիմերի ֆուտբոլիստների հետ։ Խաչատրյանը երկար տարիներ խաղացել է Երևանի «Արարատի» կազմում, ինչպես նաև  եղել այնպիսի ֆուտբոլիստների թիմակիցը, ինչպիսիք են Արկադի Անդրիասյանը, Խորեն Հովհաննիսյանը, Համլետ Մխիթարյանն ու այլք։
Մեր պատանի ֆուտբոլիստների հետ նա կիսվեց իր հարուստ փորձով, պատմեց կարիերայում ունեցած հաջողությունների մասին, ինչպես նաև պատասխանեց նրանց հուզող հարցերին։

АШОТ ХАЧАТРЯН ПОСЕТИЛ «УРАРТУ»
Воспитанник Республиканской футбольной школы, вице-чемпион юношеского Чемпионата мира в составе юношеской сборной СССР, чемпион Европы Ашот Хачатрян посетил «Урарту» и встретился с игроками команд «Урарту-2-10», «Урарту-1-11». Хачатрян много лет играл за ереванский «Арарат», а также был одноклубником таких игроков, как Аркадий Андриасян, Хорен Оганесян, Гамлет Мхитарян и другие.
Он поделился своим богатым опытом с нашими юными футболистами, рассказал о своих успехах в карьере, а также ответил на их вопросы.