«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ը 10 ՀՈԳՈՎ ՈՉ-ՈՔԻ ԿՈՐԶԵՑ «ՎԵՍՏ ԱՐՄԵՆԻԱՅԻ» ՀԵՏ ԽԱՂՈՒՄ
Միջազգային դադարից հետո «Ուրարտու-2»-ը Առաջին խմբի առաջնության 16-րդ տուրի խաղում հյուրընկալվեց «Վեստ Արմենիային» և 1-1 հաշվով ոք-ոքի գրանցեց։ Մեր թիմի կազմում աչքի ընկավ Դավիթ Հարությունյանը, իսկ տանտերերի միակ գոլը խփեց Դավիթ Մարգարյանը։
Վաղարշապատի ֆուտբոլի ակադեմիայում հանդիպումը բարձր տեմպ ու ակտիվ մեկնարկ ունեցավ։ Չնայած որ «Վեստ Արմենիան» համարվում է առաջնության ֆավորիտներից մեկը, բայց մեր տղաները խաղադաշտում նրանց չէին զիջում թե՛ ստեղծած պահերով, թե՛ գնդակին տիրելու առումով։ Բազմաթիվ լավ ու վտանգ պարունակող փորձեր մեր թիմի կատարմամբ տեսանք հատկապես ստանդարտների խաղարկման ժամանակ, և կարող էինք նույնիսկ արագ գոլ խփել։ Բայց խաղի տեմպն ընկավ խաղակեսի միջնամասում․ ֆուտբոլիստների միջև տեղի ունեցած բախումն ավարտվեց մեր թիմի պաշտպան Էրիկ Ամիրխանյանի՝ խաղադաշտից հեռացմամբ, քանի որ ֆուտբոլիստը 2-րդ դեղին քարտն ստացավ, իսկ մեկն արդեն ուներ խաղային դրվագից։ 10 հոգով մնալուց հետո չի կարելի ասել, թե «Ուրարտու-2»-ն ընկճվեց ու դադարեց գրոհել, բայց այդ գրոհներն ավելի փոքրաթիվ դարձան։ Հանդիպման 41-րդ րոպեին տանտերերին հաջողվեց բացել խաղի հաշիվը․ աչքի ընկավ Դավիթ Մարգարյանը։ Մինչ խաղակեսի ավարտը մեր տղաները որևէ բան փոխել չկարողացան ու ընդմիջման գնացին մրցակցի նվազագույն առավելությամբ։
Երկրորդ խաղակեսում Իգոր Պադերինը մի քանի փոփոխություն կատարեց ու փորձեց ակտիվացնել խաղը։ Նրա մոտ դա ինչ-որ չափով ստացվեց, բայց գրավել մրցակցի դարպասը տղաներին չէր հաջողվում, քանի որ դարպասապահ Խաչատուր Մանուկյանը հաճախ էր փրկում իր թիմին։ Նույնը կարելի է ասել մեր դարպասապահ Հայկ Ղազարյանի մասին, որը մի քանի դրվագում փայլուն գործողություններով աչքի ընկավ։ Երկուստեք գրոհները շարունակվեցին մինչև խաղի ավարտը։ Իսկ ահա ավելացված ժամանակում «Ուրարտու-2»-ին հաջողվեց պատասխան գնդակը խփել ու ոչ-ոքի կորզել։ Փոխարինման մտած Հարություն Ստեփանյանն ազատվեց մրցակցից ու փոխանցեց գնդակը Դավիթ Հարությունյանին, որն էլ եզրափակեց գրոհն ու հաշիվը դարձրեց 1-1։
Հավելենք, որ հաջորդ տուրում՝ նոյեմբերի 25-ին, մեր տղաները սեփական հարկի տակ կմրցեն «Արարատ-2»-ի հետ։ Խաղը կմեկնարկի 18։00-ին։
«ՎԵՍՏ ԱՐՄԵՆԻԱ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» 1-1
1-0 Դավիթ Մարգարյան (41'), 1-1 Դավիթ Հարությունյան (90+3')
«ՎԵՍՏ ԱՐՄԵՆԻԱ»․ 1. Խաչատուր Մանուկյան, 93․ Հակոբ Լոռեցյան, 9․ Արամ Լոռեցյան, 6․ Դավիթ Մարգարյան, 4․ Վահե Չոփուրյան (ա), 3․ Գագիկ Դաղբաշյան, 7․ Չարլզ Մարկի Իկեչուկվու, 11․ Ռոման Ջիգկաև, 5․ Ստեփան Սահրադյան, 17․ Էրիկ Սողոմոնյան, 21․ Վլադիմիր Մորգոև։
Պահեստայիններ՝  99․ Արթուր Միրոյան, 66․ Պատվական Մահտեսյան, 77․ Դավիթ Ղանդիլյան, 23․ Սուրիկ Զաքարյան, 88․ Աղասի Եղիազարյան, 90․ Անդրանիկ Քոչարյան, 22․ Յարոսլավ Մատվիենկո, 24․ Արման Ասիլյան, 70․ Բորիս Չիլինգարյան։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»․ 55. Հայկ Ղազարյան, 12․ Արա Ջոլաքյան, 18․ Համլետ Սարգսյան, 6․ Էրիկ Ամիրխանյան, 27․ Գառնիկ Մինասյան, 77․ Ալիկ Մկրտչյան, 38․ Դեյվիդի Բույու, 35․ Իսաակ Բարրի, 15․ Կարեն Դավթյան (ա), 14․ Դավիթ Հարությունյան, 16․ Էդիկ Վարդանյան։
Պահեստայիններ՝  1․ Սուրեն Ղազարյան, 19․ Կարեն Թալասյան, 5․ Արթուր Թալասյան, 9․ Արթուր Իսրայելյան, 21․ Հարություն Ստեփանյան, 23․ Լևոն Բաշոյան, 7․ Հայկ Ղազարյան, 17․ Էրիկ Ասատրյան, 25․ Դավիթ Ղիասյան, 11․ Էրիկ Ղուլինյան, 29․ Խաչատուր Կիրակոսյան։

КОМАНДА «УРАРТУ-2» ВДЕСЯТЕРОМ СЫГРАЛА ВНИЧЬЮ С «ВЕСТ АРМЕНИЕЙ»
После международного перерыва команда «Урарту-2» на выезде играла против футбольного клуба «Вест Армения» в матче 16-го тура Первой лиги Армении и зафиксировала ничью со счетом 1-1. В составе нашей команды отличился Давид Арутюнян, а единственный гол хозяев забил Давид Маргарян.
Матч в Вагаршапатской академии футбола начался динамично и активно. Хотя «Вест Армения» считается одним из фаворитов чемпионата, наши ребята не уступали им на поле ни по созданным моментам, ни по владению мячом. Мы видели много хороших и опасных моментов со стороны нашей команды, особенно благодаря стандартной игре, и даже смогли забить быстрый гол. Но к середине тайма темп игры упал. Столкновение между футболистами закончилось удалением с поля защитника нашей команды Эрика Амирханяна, так как футболист получил 2-ю желтую карточк. Оставшись вдесятером, нельзя сказать, что футболисты «Урарту-2» впали в депрессию и перестали атаковать, но этих атак стало меньше. На 41-ой минуте встречи хозяевам удалось открыть счет. Отличился Давид Маргарян. До конца тайма наши ребята ничего изменить не смогли и ушли на перерыв при минимальном преимуществе соперника.
Во втором тайме Игорь Падерин сделал несколько замен и попытался активизировать игру. В какой-то степени это ему удавалось, но захватить ворота соперника не удавалось, потому что голкипер соперников Хачатур Манукян часто спасал свою команду. То же самое можно сказать и о нашем вратаре Айке Казаряне, отличившемся яркими действиями в нескольких эпизодах. Атаки с обеих сторон продолжались до конца матча. В компенсированное время команда «Урарту-2» удалось забить ответный мяч и сыграть вничью. Вышедший на замену Арутюн Степанян избавился от соперника и отдал передачу на набегающего Давида Арутюняна, который завершил атаку и сделал счет 1-1.
Добавим, что в следующем туре, 25-го ноября, наши ребята на своем поле встретятся с командой «Арарат-2». Начало матча в 18:00.
«ВЕСТ АРМЕНИЯ» - «УРАРТУ-2» 1-1
1-0 Давид Маргарян (41'), 1-1 Давид Арутюнян (90+3')
«ВЕСТ АРМЕНИЯ»: 1. Хачатур Манукян, 93. Акоп Лорецян, 9. Арам Лорецян, 6. Давид Маргарян, 4. Ваге Чопурян (к), 3. Гагик Дагбашян, 7. Чарльз Марки Икечукву, 11. Роман Жигкаев, 5. Степан Саградян, 17. Эрик Согомонян, 21. Владимир Моргоев.
Запасные: 99. Артур Мироян, 66. Патвакан Махтесян, 77. Давид Гандилян, 23. Сурик Закарян, 88. Агаси Егиазарян, 90. Андраник Кочарян, 22. Ярослав Матвиенко, 24. Арман Асилян, 70. Борис Чилингарян.
«УРАРТУ-2»։ 55. Айк Казарян, 12. Ара Джолакян, 18. Гамлет Саргсян, 6. Эрик Амирханян, 27. Гарник Минасян, 77. Алик Мкртчян, 38. Давид Буйю, 35. Исаак Барри, 15. Карен Давтян (к), 14. Давид Арутюнян, 16. Эдик Варданян.
Запасные: 1. Сурен Казарян, 19. Карен Таласян, 5. Артур Таласян, 9. Артур Исраелян, 21. Арутюн Степанян, 23. Левон Башоян, 7. Айк Казарян, 17. Эрик Асатрян, 25. Давид Гиасян, 11. Эрик Гулинян, 29. Хачатур Киракосян.