«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ ԹԻՄՆ ԱՅՑԵԼԵԼ ԷՐ ԱՐԲԱԹԻ Հ․ ԶԱՔԱՐՅԱՆԻ ԱՆՎԱՆ ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ ԴՊՐՈՑ
Նոյեմբերի 8-ին «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի նախաձեռնությամբ, Արարատի մարզի Արբաթի Հովիկ Զաքարյանի անվան միջնակարգ դպրոցում տեղի ունեցավ համատեղ ֆուտբոլային հանդիպում 1-ին 2-րդ և 3-րդ դասարանի աղջիկների հետ։ Կազմակերպված խաղերին իրենց անմիջական մասնակցություն ունեին նաև մեր աղջիկների կրտսեր թիմի մի քանի ֆուտբոլիստուհիներ, որոնք հանդիսանում են նշված դպրոցի աշակերտներ։
«Ուրարտու-աղջիկներ-2» թիմի գլխավոր մարզիչ Գայանե Ավագյանի խոսքով՝ համագործակցությունը շարունակական է լինելու․
«Կազմակերպեցինք զվարճալի, հետաքրքիր թիմային խաղեր, որոնցից մեկի թեմատիկան այսօր «Մոանա» մուլտֆիլմն էր»։ Այցելության նպատակը մեր ու մեր ակումբի մասին պատմելն էր, որպեսզի ցանկության դեպքում տարբեր տարածաշրջաններից երեխաները հաճախեն ու հետագայում նաև համալրեն մեր թիմի կազմը։ Հաջորդ հանդիպումն էլ նախատեսում ենք Գեղանիստի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների անցկացնել»։

ЖЕНСКАЯ КОМАНДА «УРАРТУ» ПОСЕТИЛА АРБАТСКУЮ СРЕДНЕОБРАЗОВАТЕЛЬНУЮ ШКОЛУ ИМЕНИ О․ ЗАКАРЯНА
8 ноября по инициативе футбольного клуба «Урарту» в средней школе имени Овика Закаряна села Арбат состоялся совместный футбольный матч с девочками 1, 2 и 3 классов. Непосредственное участие в организованных играх приняли несколько футболисток нашей юной команды девочек, являющимися ученицами вышеупомянутой школы.
По словам главного тренера команды «Урарту-девочки-2» Гаяне Авагян, сотрудничество будет продолжительным.
«Мы организовали веселые, интересные командные игры, темой одной из которых сегодня стал мультфильм «Моана». Целью визита было рассказать о нас и нашем клубе, чтобы при желании дети из разных регионов приехали, а позже и присоединились к нашей команде. Мы планируем провести следующую встречу с учащимися средней школы села Геганист».