ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԺԻՐԱՅՐ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի, թիմ է վերադարձել ակումբի սան Ժիրայր Մարգարյանը։
24-ամյա պաշտպանը ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան սկսել է հենց մեր ակումբում՝ հանդես գալով 2014-2017 թվականներին։ Այնուհետև ֆուտբոլիստը համալրել է նաև «Շիրակի» և «Արարատի» կազմերը։
2021/22 մրցաշրջանի ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում Մարգարյանը տեղափոխվեց ուկրաինական «Վերես» ֆուտբոլային ակումբ, որտեղից էլ վերադարձավ հարազատ «Ուրարտու»։
Ակումբ տեղափոխվելուց հետո Մարգարյանը կիսվել է իր առաջին տպավորություններով․
«Վերադարձել եմ հարազատ ակումբ, ինչի համար շատ ուրախ եմ: Տղաներից շատերի հետ լավ ծանոթ եմ, ընկերներս են։ Կփորձեմ լավ ելույթներ ապահովել ու թիմին օգնել՝ բարելավելու դիրքերն առաջնությունում և հաղթելու գավաթը»։
Հավելենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում ֆուտբոլիստն իր առաջին պաշտոնական հանդիպումն անցկացրել է 2021 թվականի նոյեմբերի 11-ին՝ ԱԱ 2022 որակավորման փուլի Հայաստան - Հյուսիսային Մակեդոնիա խաղում։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը շնորհավորում է Ժիրայր Մարգարյանին հարազատ ակումբ վերադառնալու կապակցությամբ և հաջող ելույթներ մաղթում կարիերայում։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ЖИРАЙР МАРГАРЯН
Мы рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание, в команду вернулся воспитанник клуба Жирайр Маргарян.
24-летний защитник Маргарян начал свою профессиональную футбольную карьеру в нашем клубе, играя в период с 2014 до 2017 гг. Затем футболист играл в таких футбольных клубах, как «Ширак» и «Арарат».
В период зимнего трансферного окна сезона 2021/22 Маргарян перешел в украинский футбольный клуб «Верес», откуда вернулся в родной «Урарту».
После перехода в клуб Маргарян поделился первыми впечатлениями:
«Я вернулся в родной клуб, чему очень рад. С большинством ребят я уже был знаком, они мои друзья. Я постараюсь помочь команде улучшить позиции в чемпионате и выиграть Кубок».
Добавим, что свой первый официальный матч в составе сборной Армении футболист провел 11 ноября 2021 года в матче отборочного раунда ЧМ-2022 между сборными Армении и Севернаой Македонии.
Футбольный клуб «Урарту» поздравляет Жирайра Маргаряна с возвращением в родной клуб и желает ему успешных выступлений в карьере. Отметим, что в составе команды Маргарян будет выступать под 88 игровым номером.